Tähelepanu, moesõbrad! Tartus esitletakse kodumaist taaskasutusmoodi

Kairi Lentsiuse looming.

FOTO: Getter Kuusmaa

Tartu Kaubamaja keskuse uut hooaega sissejuhatav üritus Moekuulutaja on seekord fookusesse tõstnud taaskasutusmoe. Laupäeval saavad huvilised uudistada stilist Mariliis Niine poolt kokku pandud erietendust, kus eksponeeritakse kodumaiste moeloojate üllatavatest materjalidest loodud rõivaid.

«Taaskasutusmood on looming, mis sünnib kasutatud materjalidele uut elu andes,» selgitab Niine. «Eestis on juba päris palju disainereid, kes oma kollektsioone sel põhimõttel loovad ning vägagi põnevat valikut saab sel laupäeval Moekuulutaja laval imetleda.»

Üritusel eksponeeritakse moekunstnike Marleen Afanasjeva, Cärol Oti, Pille Küngase, Ester Soidla ja Kairi Lentsiuse loomingut.

Afanasjeva kollektsiooni materjalid on ostetud kaltsukatest ning nende ribastamise teel loodud uued kangad ning mustrid, millest seejärel rõivad õmmeldud. Ka Oti kollektsiooni «Kõik on TROIS» rõivad on valmistatud kasutatud materjalidest, lisaks on kangaste tegemisel kasutatud vanu niidijuppe ja lilli Nurmiko laost.

Pille Küngase ja Ester Soidla looming on valminud zero waste põhimõtetel ning Kairi Lentsiuse looming näitab, kuidas vanadest telkidest on võimalik teha kantavaid jakke ja mantleid.

Moekuulutaja üritus toimub 8. ja 9. märtsil Tartu Kaubamaja keskuses ja on kõigile tasuta.

Sõbranna kutsub sind osalema ka Moekuulutaja lugejamängus! Kirjuta meile, millised on sinu lapsepõlvemälestused seoses rõivastega ja võid võita 100 euro väärtuses moekaupu Tartu Kaubamajast koos personaalse teenindusega.

Tagasi üles