Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
AJALOONAINE ⟩ Kuidas 89-kilone leskproua Elisabeth Judas Ameerikas Miss Estoniaks sai? 1929. ilmus Tartu lehes kuulutus, et keegi Ameerika eestlane «soovib tutvust eesti neidudega abielu eesmärgil». See pani ülikoolilinna kihama ja post kandis kümneid magusaid kirju üle Atlandi ookeani Chicagosse. Kirjutajate hulgas oli naisüliõpilasi, talutütreid maalt ja isegi üks parunipreili. Kuid õiged sõnad oskas paberile panna üks Tartu algkooli õpetajanna. Mitte küll enam esimeses nooruses, vaid lesk ja kahe lapse ema. Elisabeth Judase läkitus leidis mister Heisleri südames vastuvõtliku pinna ja mees saatis uuele südamedaamile 750 dollarit dokumentide ja pileti jaoks.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
EESTI ROIMAD ⟩ Eluks ajaks vangi pandud Rainar Roosi haiglane armukadedus lõppes naise ja lapse jõhkra mõrvaga Rainar Roos kaotas oma vanemad noorelt – ema suri, kui poiss oli kaheksa ja isa aasta pärast seda. Üles kasvas küllaltki ebastabiilne mees, kes tuttavate kinnitusel ei suutnud eriti töökohtasid hoida ning lasti mitmelt poolt viinavea tõttu lahti. Ka suhetes ei osanud Roos elutervelt käituda ning ajaks, kui Rainar sai 27-aastaseks, oli tema vägivaldsus oma 23-aastase naise Liisa* suhtes avalik saladus.
Suur lugu
Loomakaitsja Heiki Valner: kui hakkad tegema lapsest või lemmikloomast veganit – siis peaks organid sinuga tegelema hakkama (7) Eesti aktiivseim ja tegusaim loomade kaitsja tõdeb, et kahjuks pole siiamaani tekkinud ühest arusaamist, mis on looma julm kohtlemine. «Kas looma põlema panemine on julm kohtlemine?» küsib ta. «Kas haamriga pähe tagumine on julm kohtlemine?» Jah, selliseid asju tehakse. Lemmik avaldab uuesti Postimees Nädalas kevadel ilmunud hingekriipiva loo.
Tagasi üles
Back