Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
ETTEVAATUST, MEHED ⟩ Meestearst Kristjan Pomm: «Steroidide ülemäärane tarvitamine suurendab vägivaldsust» (2) Eestis on *anaboolsete steroidide väärkasutajate hulk viimase kümne aasta jooksul selgelt kasvanud, kinnitab Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku arst dr Kristjan Pomm. Omaalgatuslikul steroidide kasutamisel on annused ohututest doosidest aga kuni kümme korda suuremad ning üledoseerimise üks kõrvaltoimetest on suurem ärrituvus ja agressiivsus, samuti viljatus ja riskid südame-veresoonkonnale.
AJALOONAINE ⟩ Kuidas 89-kilone leskproua Elisabeth Judas Ameerikas Miss Estoniaks sai? 1929. ilmus Tartu lehes kuulutus, et keegi Ameerika eestlane «soovib tutvust eesti neidudega abielu eesmärgil». See pani ülikoolilinna kihama ja post kandis kümneid magusaid kirju üle Atlandi ookeani Chicagosse. Kirjutajate hulgas oli naisüliõpilasi, talutütreid maalt ja isegi üks parunipreili. Kuid õiged sõnad oskas paberile panna üks Tartu algkooli õpetajanna. Mitte küll enam esimeses nooruses, vaid lesk ja kahe lapse ema. Elisabeth Judase läkitus leidis mister Heisleri südames vastuvõtliku pinna ja mees saatis uuele südamedaamile 750 dollarit dokumentide ja pileti jaoks.
Suur lugu
LASTELE ⟩ 6 põnevat juturaamatut, mida koleda ilmaga lugeda Novembrikuu oma pikkade pimedate õhtute ja mitte kõige meeldivamate õueilmadega justkui kutsub tubaste tegevuste juurde. Siinses valguses ja soojuses on tore end tugitoolis kerra tõmmata ja hea teos kaaslaseks võtta. Elades kaasa raamatukaante vahel toimuvatele seiklustele ununeb õues valitsev kaamos justkui võluväel ning ümbritsev saab rikkam ja värvilisem. Ühtäkki ei tundugi jõuludega kaasnev elevus ning kelgu- ja suusarõõmud enam mägede taga olevat.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
7 soovitust vanematele, kuidas toetada last distantsõppel Kuigi Eestis ei kehti praegu üleriigilist distantsõppe korraldust, on õpilasi, kes ei saa koroonaviiruse tõttu jätkuvalt igapäevaselt koolitundides käia, vaid peavad õppima kodus. Pikaaegne kodus õppimine paneb lapsevanemaid muretsema õpiharjumuse kadumise ja õpilünkade tekke pärast. Tartu Tamme Kooli õpetaja Viivika Keskküla ning Kose Gümnaasiumi õpetaja Katrin Taniste jagavad soovitusi, kuidas kodus õppivat last toetada.
Tagasi üles
Back