Põhjuseid, miks võiksid rohkem vett juua

FOTO: Scanpix

Täiskasvanul on soovitatav juua kaks kuni kolm liitrit vett päevas. Tahad teada miks? Loe edasi.

1. Vee joomine on väga efektiivne meetod isude vähendamiseks ning see täidab ka kõhtu, kirjutab Zest. Kui jood piisavalt vett, siis tunned vähem nälga ja ei söö liiga palju. Veetustamine ei lase kehal rasva põletada. Seega võib olla neil dieedipidajatel, kes piisavalt ei joo, väga raske kaalu langetada.

2. Uuringud on näidanud, et kui pool liitrit vett juuakse 30-40 minutiga, siis tõstab see kalorite põletamise kiirust kuni 30 protsenti. Seega ära limpsi, vaid joo kiiresti.

3. Enne trenni ja treeningu ajal joomine annab energiat ja vähendab krampide ja nikastuste tekkimist.

4. Värsked uuringud näitavad, et vee joomine mõjub hästi ka nahale, sest siis ei ole nahk nii kuiv ja sel on lihtsam vabaneda mürkidest ja bakteritest. Tulemuseks on tervem ja nooruslikum nahk.

5. Kui pea valutab, siis joo enne tableti võtmist esiteks klaas vett ning oota pisut. Veetustumine on kõige tavalisemaks peavalu põhjustajaks. Vee joomine peaks aitama enamiku peavalude vastu, ka nende, mis esinevad suure väsimuse tõttu.

6. Regulaarne vee joomine turgutab aju ja aitab keskenduda. Täpselt nagu auto, mis sõidab rohkema kütusega kaugemale, tõuseb ka sinu produktiivsus, kui sul ei ole janu.

7. Piisav vee joomine aitab vältida haigestumist ning nõnda langeb ka neerukivide tekkimise risk. Samuti säilitab see vereplasma tihedust ja aitab vältida kardiovaskulaarsete tüsistuste tekkimist ning ennetab liigesepõletikku.

8. Vesi aitab kehal vabaneda mürkidest ja jäätmetest, sest toetab normaalset soolestiku tööd, mis on hädavajalik. Vee joomine aitab vältida kõhukinnisust.

9. Kui su ei ole janu, siis töötab keha täisvõimsusel, väsimustunne ei teki nii kergesti.

10. Vesi soodustab hormoonide ja toitainete liikumist, mistõttu vabanevad ka endorfiinid ja tunned end õnnelikumana. Kui tervis on parem ja näed hea välja, siis tunned end ka paremini.
 

Loe ka neid

Tagasi üles