Eesti baarmen pani üllatusliku joogiga kinni maineka New Yorgi kokteilivõistluse: «Kõigil jäi suu lahti!»
Lisatud retsept!

Kristo Tomingas

FOTO: Corpore

Pühapäeva hilisõhtul võitis Eesti baarmen Kristo Tomingas New Yorgi maineka rahvusvahelise kokteilivõistluse «Battle of the Modern Bartender» alkoholivaba kokteiliga mis põhineb Saaremaa joogitootja Lahhentagge alkoholivabal džinnil Flâneur.

Alkoholivabad kokteilid on maailmas üha populaarsemad ja just seetõttu otsustaski Lahhentagge hakata tootma alkoholivaba džinni. «Loomulikult kuuleme aeg-ajalt vanemate inimeste – sageli meeste imestust, et kellele ja milleks on vaja alkoholivaba džinni? Samas noorema klientuuri puhul, eriti välisturgudel, selliseid küsimusi ei teki. Noored kõikjal maailmas otsivad üha enam põnevaid maitseelamusi, mitte kärakat. Olgu põhjuseks siis tervis, usk või miskit kolmandat,» ütles Lahhentagge asutaja Maarit Pöör.

Võiduretsept

4 cl Flâneuri

4 cl Aloe Vera, infuseeritud kohviubadega

4 cl kookosevesi, infuseeritud kohviubadega

1 cl valge šokolaadi siirup

2 spl laimimahla 

Eesti esimene alkoholivaba destilleeritud jook Flâneur valmib Kuressaares, ikka Saaremaa kadakamarjadest ning poelettidele jõudis jook esmakordselt detsembris. «Kuna Flâneur on maitseomadustelt džinnile kõige lähemal, siis seda kasutades sain võistlustele minna uut tüüpi kokteiliga, mis sobib ka nendele, kes ei saa või taha alkoholi tarbida,» rääkis Kristo Tomingas Cocktail Catering OÜst. «Kõigil jäi suu lahti – mis mõttes alkoholivaba kokteili teed? Kõik käisid nuusutamas alkovaba džinni ja neile väga meeldis see,» lisas Tomingas.

«Võrreldes alkoholi sisaldavate jookidega, on Flâneuri tootmine keeruline ja aeganõudev protsess,» ütles Flâneuri looja Maarit Pöör. Prantsuse kultuuriruumist nime saanud Flâneur on metafoor nautlejast, kes uitab ja vaatleb samas sekkumata maailma kulgu.