7 ebatavalist asja, mida kuninganna Elizabeth II alati reisile kaasa võtab

Kuninganna Elizabeth II

FOTO: RICHARD POHLE/AFP

Kuninganna Elizabeth on elu jooksul palju reisida jõudnud. Kuningannal on aastatega päris hea arusaam tekkinud, mida tal läheb mõnusamaks äraolemiseks tarvis, kirjutab Reader’s Digest.

Siin on kuus asja, milleta kuninganna Elizabeth ei astu kunagi lennukile:

1. Snäkid

Ajavahe rusub ka siniverelisi. Kuninganna püüab väsimusele omamoodi vastu panna, pakkides kaasa homoöpaatilisi preparaate kui ka kõvasid komme. Kommide lutsutamine aitab veresuhkru kõikumist stabiilsena hoida, kuna reisides ei toituta selle järgi, kuidas keha harjunud on.

Pikkadel lendudel naudib kuninganna traditsioonilist brittide pärastlõunast teed. Lennumeeskond on selleks puhuks varunud eelistatud teesid, küpsiseid, koort ja Šotimaa Dundee kooki.

2. Musta tooni riietus

Üldiselt riietub kuninganna rõõmsameelsetes toonides, kuna ekrsavärviline rõivastus aitab publikul teda eristada. Reisil on tal alati kaasas üks musta värvi riietus, juhuks, kui midagi traagilist juhtub.

Põhjus peitub tema isiklikus kogemuses. Tollane printsess oli riigivisiidil Keenias, kui tema isa suri. Kuningannal polnud selleks sobivat kleiti kaasa pakitud. Koju jõudes ei saanud ta enne lennukist maha astuda, kui keegi talle sobivat tooni rõivastuse tõi.

3. Tualettpaber

Kuninganna on ilmselgelt valiv, millist tualettpaberit kasutada. Valitsejannal on alati enda paber kaasas, mis spetsiaalsesse paberisse pakitud. Paberi võib avada ainult kuninganna ise või tema abikaasa.

4. Meeskond

Kuningannaga reisib kaasas alati tema isiklik arst, aga ka: sekretärid, ihukaitsjad, rõivastajad, teenrid. Meeskond on umbes 30-liikmeline.

5. Veri

Kuna kuninganna reisib koos oma arstiga, on tollel alati kaasa defibrillaator ja muu erakorraline ravi. Lennureisil pole hädaolukorras muidu võimalik vereloovutust teha, aga kuninganna jaoks on kaasas isiklik veri, mis sobib nii valitsejannale kui prints Philipile.

6. Lemmik kohvrid

Kuninganna Elizabeth ostis oma mesinädalateks Inglismaa Globe-Trotteri kohvrisarja. Need hakkasid talle nii meeldima, et on nüüd igal reisil kaasas.

Ehkki segiajamise oht on väike, on kuninganna kohvrid spetsiaalselt tähistatud. Elizabethi kottidel on kollane silt, millel on kiri «The Queen». Ka Hertsoginna Catherine’i kotid on tähistatud kollaste siltidega. Prints Charles ja William kasutavad punaseid silte, printsess Anne rohelisi ja prints George siniseid.

7. Kuumaveepudel

Kuumaveepudel aitab une ajal soojas püsida. Ole sama nutikas ja võta järgmisel korral sinagi kaasa.