Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Madala häälega mehed ei ole väga viljakad

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Naised arvavad, et madala häälega ja mehelikud mehed on viljakad. | FOTO: Scanpix

Madala häälega meestele omistatakse mitmeid mehelikke jooni. Usutakse, et nad on domineerivad, tugevad, füüsiliselt suuremad, meeldivad naistele rohkem ja muudki. Paraku tõestas värske uuring, et nad on hoopis vähem viljakad.

Austraalias uuriti meeste hääletooni, naiste suhtumist sellesse ja sperma kvaliteeti. Esimene avastus ei olnud üllatuseks: naistele meeldib madal hääl ja nad peavad seda mehelikuks, vahendab teadusportaal livescience.com.

Vastupidiselt ootustele aga avastati, et sperma poolest ei ole madalhäälsed mehed teistest paremad. Tuli välja, et atraktiivse häälega meestel on kehvem sperma.

Naised ja ka teiste liikide naissoost esindajad hindavad aga mehe viljakust teise astme seksuaalsete omaduste järgi, milleks on muuhulgas näokarvad ja inimeste puhul ka lihasmass.

Austraalia teadlased usuvad, et sperma kvaliteet on kujunenud teiste mehelike tunnuste ohvriks. Kõrgemat testosteroonitaset seostatakse madala hääle, mehelike tunnuste ja domineeriva käitumisega, kuid kuigi testosteroon mängib sperma loomisel suurt rolli, võib see kõrge taseme korral sperma teket hoopis kahjustada.

Tagasi üles