Tore üleskutse ⟩ Anna vanadele teksastele uus elu ning säästa keskkonda!

Anna oma vanadele lemmikutele uus elu!

FOTO: Shutterstock

Talv veel kestab, kuid suurpuhastuseks pole kunagi liiga vara. Kui tead, et kapis on oma aega juba aastaid oodanud mõned teksapaarid, mis selga ei mahu või enam ei meeldi, kaalu nende annetamist just selle uudse taaskasutusprojekti jaoks.

Reet Aus on moeloojana juba pikemat aega tegelenud rõivaste ning riidejääkide taaskasutamise teemaga. Nüüd on ta loonud partnerlussuhte projektiga Koome Koos ning ühiselt palutakse inimestel annetada vanu teksapükse. Üleskutse tehti 9. jaanuaril Reet Aus'i Facebooki lehel avaldatud postituses, alates sellest kuupäevast võetakse pükse vastu aadressil Telliskivi 62, kus asub Reet Aus Showroom stuudio. Projektiga soovitakse veelgi tõsta meie poolt kantavate riiete taaskäitlusprotsenti.

Mis su vanadest pükstest edasi saab?

Püksid saavad uue elu vaipadena, sest Koome Koos ongi spetsialiseerunud vaipade ning tekkide õmblemisele ja kudumisele. Sinu annetused rebitakse väikesteks tükkideks, millest omakorda sünnivad vaibad. Postituse kohaselt ilmuvad sellised taaskasutusvaibad müüki paari kuu jooksul.

Aga minu teksad on katki ja/või plekilised?

Pole lugu! Vastu võetakse hea meelega ka plekilisi pükse, mida taaskasutuspoodides enam müüa ei saa. Projekti eestvedajad soovivad ainult ühte: vahet pole, mis värvi teksast, kui paljude plekkide või aukudega, ole vaid kena ning pese oma esemed enne annetuskasti viimist ise kodus puhtaks. Oodatud on ka teksad, mis pole 100% puuvillasest materjalist.

Veel küsimusi?

Kõik küsimused võib suunata postituse alla Facebookis, kus mitmedki juba vastused saanud on. Sõbranna toimetus juba ronis peadpidi kapisügavustesse pükse otsima ning soovib sullegi toredat taaskasutamist!