Niimoodi reisivad kuninglikud kõrgused: mõned tingimused on väga veidrad!

Kuninganna Elizabeth II ja prints Phillip Heathrow lennuväljal Londonis, 2009.

FOTO: /AP

Kuningakodades on kehtestatud hulgaliselt eeskirju ja reegleid, millest tuleb kinni pidada. Eriti torkab range protokolliga silma Briti kuninglik perekond, kellele kehtivad ka reisimisel oma kindlad nõuded.  

Promipool toob ära mõned erakordsemad Briti kuningaperele kehtivad reeglid, mida nad järgivad oma arvukatel visiitidel. 

Laitmatu mulje

Kui Briti kuningapere läheb reisile ja kohtub kõrgetasemeliste riigiesindajatega, siis mängib laitmatu mulje suurt rolli. Täiusliku väljanägemise nimel võtab kuninganna Elizabeth II reisile kuni 30 rõivakomplekti kaasa. 

Värvikirevate jakkide, seelikute ja kübarate kõrval on alati ka üks must komplekt kaasa pakitud, juhuks kui mõni pereliige peaks ootamatult surema. 

Pagas igaks elujuhtumiks

Vast üks ebatavalisemaid asju kuningapere pagasis on nende enda veri. Vähemasti kuninganna ja tema poeg, prints Charles evivad reisides alati väikest varu.

Lisaks peab kaasas olema arst, et kriisiolukorras poleks verevaruga probleeme. 

Prints Charles ja Cornwalli hertsoginna Camilla Jaapanis, 2008. 

FOTO: TORU YAMANAKA/AFP

Abiliste armee

Kuninganna assistentide hulk on uskumatult suur: monarhi  saadab  tema reisidel 34 inimesest koosnev meeskond, kirjutab Telegraph. Nende hulgas on näiteks kaheksa ihukaitsjat, pressiesindaja ja erasekretär.

Williami ja Kate'i ning  Harry ja Meghani käsutuses on Promipooli sõnul vaid ligi tosin inimest. 

Prints William ja Cambridge'i hertsoginna Kate, Honiara, Solomoni saared, 2012. 

FOTO: Daniel Munoz/AP

Nõuded toidule 

Ka söömisega kaasnevad täpsed eeskirjad välismaa kokkadele. Paleetöötajad tellivad kuninglikele kõrgustele mõeldud road juba ette ära.

Küüslaugu kasutamine või liigne vürtsitamine on keelatud, et mitte hingeõhku rikkuda — riigivisiidil oleks see ju mõeldamatu.