Eesti Muusikaauhinnad 2020

Miks peaks sibula soki sisse pistma?

FOTO: freestocks.org / Pexels

Kui sul on külmetus, siis leiab köögist palju kasulikku — sidrun aitab kergemini magama jääda, kuldne piim kurkumiga soojendab keha, kui seda tund enne magamaminekut juua. Öösel tasub aga sokid sibulaviiludega vooderdada. Või millal iganes sa voodisse poed.

Sellel köögiviljal on nii palju tõhusaid omadusi, et oleks patt neid kasutamata jätta ja vana rahvatarkus ütleb, et sibulasokkidega saab edukalt ka külmetusenähte leevendada. 

Sibul soki sees mürgitustab keha

Miks peaksid sibulaviilud sellisel kujul toimima? Põhjus on selles, et närvirajad lõppevad jalatallal. Sibulal on põletikuvastased ja antiseptilised omadused ning ta sisaldab ka palju fosforhapet, mis aitab verd puhastada. Nii saab mürgid ja haigustekitajad kehast välja filtreerida. Peale selle mõjub sibul nagu jalatalla punktmassaaž ja võib teatud organeid positiivselt mõjutada ning toimida verevarustushäirete vastu. Ka hiina meditsiinis kasutatakse jalatallapunkte paljude haiguste ravimisel. Väidetavalt saab sibulaviiluga kogu keha altpoolt ülespoole puhastada.  

Loomulik puhastus käib nii

Aseta paks viil ökosibulat jalatallale ning tõmba sokk peale. Jäta sibul terveks ööks soki sisse ja eemalda alles hommikul. Ei pea kartma mingit hullu sibulahaisu. Pealegi peaksid jalad pärast seda hooldust hoopis paremini lõhnama, kirjutab Freundin. 

Tagasi üles