5 suurepärast nippi lendlevate juuste vastu

FOTO: Raykin Dmitriy/PantherMedia / Raykin Dmitriy

Sügisel ja talvel on juuksed eriti lennualtid ja täis staatilist elektrit. Õige hooldusega saab siiski asja kontrolli alla.

Pidevalt elektrit täis juuksed on märk sellest, et on aeg alustada seespidise hooldusega, kirjutab Freundin. Kui sa jood piisavalt vett ning nahk ja juuksed on vedelikuga korralikult hästi varustatud, ennetad sellega juba ühte peamist juuste lendlemise põhjust, nimelt liiga kuiva juuksestruktuuri. 

Lisaks sisemisele hooldusele pea meeles ka neid viit asja: 

1. Niisutus on kõige alus

Juukseid pestes tasub eelkõige varuda rikkalikke šampoone, palsameid ja maske, mis niisutavad juukseid põhjalikult.

Väldi alkoholisisaldusega tooteid, kuna need kuivatavad juukseid veelgi enam. 

2. Ei mingit kuumutamist

Katsu vältida fööni ja sirgestustange ning lase juustel õhu käes kuivada. Kui see kohe kuidagi pole võimalik, siis kasuta vähemasti kuumakaitset. 

3. Õige juuksehari

Loobu metall- või tehisharjastest valmistatud juukseharjadest ja kasuta selle asemel looduslike harjastega juukseharju. 

4. Esmaabi: kätekreem

Kui sa pead käigupealt lendlevaid juukseid ohjeldama, siis pane veidi kätekreemi peopessa ja silu üle juuste. Muidugi peab ette vaatama, et liiga palju kreemi ei paneks, muidu jätavad juuksed rasvase mulje. 

5. Looduslikud kiud sünteetika asemel

Lisaks õigele juuksehooldusele ja harjadele tuleks loobuda sünteetilistest materjalidest. Sünteetilised kiud ei erine vastupuutumisel millegi poolest plastkammist, kui asi puudutab elektrit. Seega eelista puuvillaseid või nahkseid rõivaid.