Eesti Muusikaauhinnad 2020

5 nippi, millega krobeline nahk küünarnukkidel korda saada

FOTO: Shutterstock

Krobelised küünarnukid muutuvad aktuaalseks tavaliselt just külmal aastaajal. Kuidas nahk jälle kiiresti pehmeks saada? 

Küünarnukinahas on vähe rasunäärmeid ja seetõttu on nahk seal ka kuivemapoolne. Ilmade jahenedes kuivab ka nahk küünarnukkidel kiiremini. Teinekord lausa äärmuslikult. 

5 nõuannet, kuidas küünarnukid jälle pehmeks saada

1. Mesi 

Mesi teeb huuled pehmeks ja aitab samamoodi ka küünarnukke. Soojenda kaks supilusikatäit mett ja hõõru sellega küünarnukke.  Mesi peaks olema vaid mõõdukalt soe, muidu ei pruugi koostisained piisavalt mõju avaldada. 

2. Sidrun

Sidrunimahl pehmendab nahka ja eemaldab kuivad nahatükid. Poolita sidrun ja pressi vili välja ning pane küünarnukid kümneks minutiks mõlemasse sidrunipoolikusse. Seejärel pese mahl põhjalikult ja hoolega maha, kuivata korralikult ning kreemita küünarnukid sisse. 

3. Oliiviõli ja meresool

Oliiviõli on tõeline võluvahend kuiva naha vastu. Valmista koorija supilusikatäiest oliiviõlist ja kahest supilusikatäiest meresoolast. Masseeri koorija õrnalt nahka. Kui nahk aga juba sügeleb või koorub, siis jäta koorija vahele. 

4. Rikkalik kehapiim

Kui su nahk muutub talvel kiiresti kuivaks, siis kasuta rikkaliku koostisega kreemi ja pööra eelkõige tähelepanu  sellele, et sa küünarnukke ei unustaks. Tavaliselt kipub see juhtuma.

5. Haavasalv kui SOS-abi

Kui su küünarnukinahk on ülikrobeline ja juba sügeleb ning koorub, kanna nahale haavasalvi, soovitab Wunderweib.

Tagasi üles