11 seksi-isiksust - milline oled sina?

FOTO: Shutterstock

Mõne jaoks on seks stressiravim, teisele võimalus partneriga lähedasemaks saada. Ja mõni lihtsalt naudib füüsilist kontakti.

Seksuaalterapeut Vanessa Marin on enam kui 15 aasta pikkuse kogemuse põhjal suutnud eristada 11 erinevat seksuaalset isiksusetüüpi. «Inimesed seksivad väga erinevatel põhjustel ja igaühel on oma kindel arusaam heast seksist. Sama oluline kui mõista oma ootusi partnerile ja suhtele on ka mõista seda, mida me seksist tahame,» sõnab Marin.

Vaata järgi, milliseid isiksusi terapeut eristanud on. Kas tunned ka ennast ära?

 1. Lõõgastuja - sinu jaoks on seks number üks stressi leevendamise vahel. Seda nii partneriga kui ka üksi. Kuna lõõgastuja eesmärk on kogeda stressi alandavat orgasmi, võib partnerile mõnikord jääda mulje, et sa ei ole hetkes kaasas, kuna mõtled liialt finišile.
 2. Avastaja - sinu jaoks on hea seks uute asjade proovimine ja lihtsalt lõbutsemine. Sinu seksuaalne uudishimu on kõrge ja sa tahad alati midagi uut kogeda, isegi kui sa pole kindel, et see sulle meeldiks.
 3. Vahetuskaupleja - sinu jaoks on oluline andmise ja võtmise võrdsus. Sa oled väga vastutulelik oma partneri vajadustele eriti siis, kui tema on sinuga arvestav olnud. Küll aga kahandab su tuju see, kui partner pole sama entusiastlik kui sina ning sa ei suuda siis seksi nautida.
 4. Andja - sinu jaoks on seks kingitus partnerile. Mõtled ennekõike tema heaolule ja sinul on hea alles siis, kui oled kindel, et oled oma partnerile naudingut pakkunud. See aga tähendab, et sul võib hakata ebamugav, kui partner tahab vahelduseks kogu tähelepanu sulle suunata.
 5. Valvur - sinu jaoks on kõige olulisem seksuaalne turvatunne. Suure tõenäosusega oled seksuaalselt traumeeritud varasemast kogemusest. Sulle on oluline sinu piiride austamine ning siiras nõusolek.
 6. Kirekütt - sinu jaoks pole seks hea, kui see pole intensiivne ja kõikehõlmav. Sa armastad end täiesti vabaks lasta ja end hetke kaotada. Sinu jaoks on seks parim siis, kui aeg näib peatuvat.
 7. Naudinguotsija - sind toob seksi juurde tagasi füüsiline nauding. Sulle lihtsalt meeldib see tunne. Seetõttu ei pruugi ka siinne nimekiri sulle loogiline tunduda, sest sinu jaoks on seks üks elu lihtsaid rõõme. Sa naudid puudutusi ja füüsilist lähedust ka väljaspool magamistuba.
 8. Tähtsustaja - vahet pole, kui kiire sul on, seks on ikka kõige tähtsam asi. Sa leiad selle jaoks energiat ja aega ka siis, kui sa täiesti kurnatud oled. Sa hindad seksi kõrgelt ja oled nõus selle nimel kompromisse tegema. Võimalik, et sul on selle jaoks isegi ajaline graafik.
 9. Romantik - sina seksid selleks, et oma partneriga sügavam emotsionaalne side saavutada. Seksist rohkemgi naudid silitusi, silmkontakti ja tunnete avaldamist. Sa ei taha kunagi seksiga kiirustada.
 10. Spiritualist - sinu jaoks on seks vaimne kogemus. See on palju enamat kui lihtsalt füüsiliste kehade tasandil toimuv. Ilmselt järgid ka idamaiseid elufilosoofiaid, näiteks tantrat. 
 11. Reegliterikkuja - sind köidavad teravad elamused ja fantaasiad. Tavaline vaniljeseks pole sinu jaoks - mida riivatum ja keelatum, seda parem. Kui Avastajale meeldib lihtsalt uusi asju kogeda, siis sina tahad kogeda ainult keelatut. 

Miks on oma tüübi teadmine üldse oluline?

Mõtle - kui sa ei tea ise, mis sinu jaoks seksis kõige tähtsam on, siis kuidas sa suudad seda oma partnerile seletada? Oma tüübi tundmine aitab sul partneriga avatumalt suhelda ning hoiab ära teievaheliste valearusaamade ja eelarvamuste tekke. Kui te oletegi erinevat tüüpi, siis on teil sellevõrra lihtsam leida kuldne kesktee nii, et mõlema jaoks oleks seks täielikult rahuldav.