Eesti Muusikaauhinnad 2020

Kõige populaarsem aastavahetuse linnareisi sihtkoht on Rooma

Trevi purskkaev Roomas. Taustal Anita Ekbergi projektsioon (2003).

FOTO: MAX ROSSI/REUTERS

Eestimaalaste nõudlus lühipuhkuse vastu kasvab, selgub Reisibüroo Go Traveli statistikast. Nii on aastavahetuse linnareisidest Rooma sihtkohana oktoobri lõpuks juba välja müüdud.

Reisibüroo statistikast nähtub, et nõudlus lühipuhkuste vastu kasvab. «Populaarsuse taga on kiire võimalus lühipuhkuseks ning soov teha ka aastavahetusel midagi põnevat ja rutiinist erinevat. Nädalalõpp mõnes Euroopa linnas on mõistlik valik neile, kel ei ole võimalik nädalat vabaks võtta, küll aga päev või paar, sest reisiaega jääb ka nädalavahetus, mis on enamusel juba niikuinii vaba,» selgitas Go Traveli turundusjuht Epp Piir-Riikoja. «Üha enam soovitakse ära minna pühade ajal, näiteks aastavahetusel, mil Euroopa suurlinnades on parem kliima ja võimsad ilutulestikud.»

Enamasti eelistatakse linnapuhkusteks lähemaid sihtkohti otselendude või mugavate ümberistumistega. 

Linnareiside hinnaklass sõltub kliendi soovidest ja nõudmistest. «Mõni rahuldub klassikalise sisuga, milleks on lennupiletid, majutus ja transfeer, samas kui teine soovib ette broneerida isegi koha oma lemmikrestoranis Barcelonas. Näiteks aastavahetusreisi Prantsusmaale kolmetärnihotelli kolmeks ööks saab hetkel vähem kui 450 € eest. Enamik eestimaalasi eelistab reisi eest tasuda osade kaupa, mis võimaldab kulusid pere eelarves jaotada,» lausus Piir-Riikoja.

Epp Piir-Riikoja sõnul on eestimaalased linnapuhkuse reisipaketid üllatavalt hästi vastu võtnud ka selge hinnakujunduse ja müügiperioodil muutumatu maksumuse tõttu. «Tegu on fikseeritud hinnaga reisidega, mis tagab muutumatu hinna kogu müügiperoodi vältel. Aastavahetuse linnareisid sisaldavad nii lennupileteid, majutust kui ka lisateenuseid, mille valik on lai – alates transfeerist ja lõpetades kontserdipiletitega. Boonusena sisaldub hinnas pagas, mis muidu on eraldi tasu eest,» märkis turundusjuht.

Tagasi üles