Eesti Muusikaauhinnad 2020

Mehe vanematega kohtuma? Ära neid asju küll tee!

FOTO: Shutterstock

Mehe vanematega kohtumine on märkimisväärne sündmus ning sellest võib palju sõltuda - sina oled mehele oluline, vanemad on mehele olulised, nii et tema jaoks on ka oluline, et te omavahel klapiksite.

Suhtenõustaja Danny Gibson paneb südamele, et esmamulje on kestev mulje. «Kui sa valesti käitud, siis on vanemate suhtumine sinusse kohe algusest peale negatiivne ning seda kõigutada on isegi pika aja peale raske,» ütleb terapeut.

Soovides sulle sujuvat ja meeldivat esmakohtumist potentsiaalsete langudega koostas Gibson koos oma kolleegidega nimekirja tegevustest, mida sel sündmusel iga hinna eest vältida.

 1. Pea amelemisega piiri. See ei tähenda, et sa pead külma robotirežiimi peale lülituma, vaid hoopis seda, et iga asja jaoks on oma aeg ja koht. Kätest kinni hoidmine või oma käe ümber kallima õlgade panemine on täiesti viisakad žestid, aga põhjalikumad füüsilised tunnete avaldamise viisid jäägu ainult teie kahe vahele.
 2. Ole kaine. Ära mine juba joonuna kohtumisele ning ära end kohtumise ajal ka ninuli joo. Sellega jätad mulje, et sul pole mingit enesedistsipliini ning teed elus kaheldava väärtusega valikuid.
 3. Ära arutle usu, poliitika ja seksi teemadel. Lihtsalt sellepärast, et sa nõustud neil teemadel oma kallimaga, ei tähenda, et tema vanemad sama meelt on. Need on üsna vastuolulised teemad ja kui sinu arvamus nende omast täielikult lahkneb, võib see konflikti kaasa tuua. Isegi kui tead nende arvamusi ette, ei ole ikkagi mõtet neid teemasid tõstatada, sest see ei käi esmakohtumise hea mulje etiketi juurde. Jäta ka enda seksielu kõrvale ning kui mehe vanematel paistabki olevat riivatu huumorimeel, oota omapoolse panusega nii kaua, kuni oled neid lähemalt tundma õppinud.
 4. Ära valeta ega liialda enda kohta. Sellega pahandad kõigepealt ära oma kallima, kes saab kohe aru, et sa ajad udu. Pealegi on valedel teadupärast lühikesed jalad ning nende välja tulemine saab sinu jaoks ainult piinlik olema. Pealegi, sinu kallimale meeldid sa ju sellisena, nagu sa oled.
 5. Jäta telefon kotti või jopetaskusse. Kui sa pidevalt meile loed või tekstisõnumeid vahetad, jääb mulje, et sa pole ümbritsevatest inimestest ja olukorrast huvitatud ning sellega kaob ka mehe vanematel huvi sinu vastu pikas perspektiivis.
 6. Väldi musta huumorit. Kõik, mida võib laias laastus pidada kohatuks, näiteks seksinaljad või rassistlikud naljad, ei ole hea viis tutvuse alustamiseks. Sellega jätad mulje, et oled empaatiavõimetu ja ükskõikne. Oota selliste naljadega vähemalt nii kaua, kuni oled kindel, et mehe vanemad sellist huumorit mõistavad.
 7. Ole avatud meelega. Sinu kallim tuleb teistsugusest taustsüsteemist kui sina. Ära eelda, et tema vanemad on nagu sinu omad, olgu siis heas või halvas mõttes. 
 8. Ära jäta enda tagant koristamata. Kui einestate koos, siis paku oma abi laua koristamisel. Seda pakkumist ei pruugita vastuvõttu, aga selle esitamata jätmine jätab mulje, et koostöö ei ole sinu rida.
 9. Ära räägi rahast. See ei ole just mugav teema ning selle tõstatamine näitab sinu labasust. Inimene, keda sa juba pikalt tead, võib tahta hea meelega arutada sinuga, kui palju peaks üks käekell või maja maksma, aga ära nõua seda inimestelt, kellega alles kohtusid.
 10. Pane viisakad riided selga. Sa ei tohiks välja näha nagu tulid just voodist välja või käisid prügi õue viimas. Viisakas välimus jätab mulje, et sa pead oma kallima vanematest nii palju lugu, et nendega kohtumiseks end kenaks sättida.
 11. Ära räägi ainult iseendast. Tõsi, selleks sa nendega kohtudki, et nad sind tundma õppida saaksid. See on aga kahe otsaga kohtumine, sest sina pead omakorda välja näitama huvi nende vastu. Püüa vestlus tasakaalus hoida ning kui nemad on sinu kohta midagi teada saanud, küsi midagi nende kohta vastu.
 12. Ära muutu tummaks. Tegemist on küll närvesööva sündmusega (kellele rohkem, kellele vähem), aga ära lase pingel oma häälepaelu läbi lõigata. Pea meeles, et ka mehe vanemad on kõigest inimesed. Ole viisakas ja mine vestlusega lihtsalt kaasa.
Tagasi üles