Eesti Muusikaauhinnad 2020

GALERII JA VIDEO! Kalle Aasamäe deformeeris pealtnäha igava eseme üllatavaks hitiks
Lisatud video tervest kollektsioonist!

Meestemoe vaoshoitud maastikul on üksikud erksad tulukesed. Üks neist on Kalle Aasamäe - ebatavaliselt elurõõmus natuur, keda võib kohata talvises rannas suplemas või kõige müstilisemas paigas maailma otsas, kus keegi teine ei käi. Maailmast kogutud muljed elab ta välja moe keeles. Millega ta eile Tallinn Fashion Weeki avapäeval üllatas?

Lavale jõudsid eile šefid mantlid, judokad, pidžaamapidu ja ülimalt vinged kingad! «Kallel on vist mingi hea-inimese-nakkus, kõik on ilus,» arvab moeekspert Kristina Herodes.

Kalle Aasamäe pole enda sõnul veel Jaapanis käinud, aga inspiratsiooni napsas siiski ida poolt. Lavale tõi ta ambitsioonikalt sootu kollektsiooni, kus naised ja mehed olid riietatud ühesugustesse mantlitesse, T-särkidesse ja pükstesse. Siluett oli pretensioonitult pehme ning meeleolu lõõgastunud. Siin-seal piilusid hõlma alla või küljeõmblusse peidetud vembukad mustrid.

Kalle Aasamäe kodused asjad tundusid mõnusalt kantavad, kuid olid samas übercoolid.

«Olen oma kollektsioonis keskendunud Jaapani klassikalistele rõivaesemetele ning püüdnud leida ühiseid jooni eesti rahvarõivastega,» selgitab disainer ise. «Kuigi Jaapan on kilomeetrites meist kaugel on meie kultuuris ja rõivastuses ka palju ühiseid jooni.»

HITIHOIATUS: T-särk tundub tehtud asi, aga ikka suutis Kalle seda huvitavalt deformeerida. Vau!