Eesti Muusikaauhinnad 2020

Alexanderling tõstab helkivad putukad moetroonile

Alexanderling

FOTO: Disainerid ja sõbrad

Alexanderling on TFW vahendusel Eesti moesõpradele juba hästi tuttav moemärk. Disainer Anu Ling üllatab sel korral materjalidega, mis helgivad nagu putuakad. Vastu talve pilkupüüdvaks moepõrnikaks kehastuda tundub värkse ja intrigeeriv idee.

Eesti moebränd Alexanderling esitleb Tallinn Fashion Weeki raames Kultuurikatlas uut sügiskollektsiooni. Lisaks varasemalt tuntud kauni ja õrn-naiselikku taljet jälgivale joonele võtab seekord lavalaudadel võimust tumedamates toonides revolutsiooniline kollaaž.

Alexanderlingi disainer Anu Ling soovib Eestis loodud ning õmmeldud kollektsiooniga võidelda kasvava massimoega. Tema sõnumit toetab hologrammimekk, mis on putukaläikelistel, loodust imiteerivatel materjalidel. Läiget esineb nii kõrvarõnga helgis, läbikumavate paeltega rihmikkingades kui ka plisseerseelikutel. Ja selle vahel sahiseb pungiliku stiiliga tartan-mustrilised keerduvad ja plisseerised volüümidetailid. Need keerduvad peenekoelised plisseerivoldid on üks ilmekamaid näiteid ringlusse võtust ja eeskujulik praktika kangajääkide kasutamisel. 

Alexanderling

FOTO: Disainerid ja sõbrad

Ajal, mil peame taaskasutama ja uuskasutama, on Ling kokku ühendanud jäägid ning kaunistused tööstuslikest materjalidest. Võimalik on muuta jäätmekultuur väärtuslikuks: nii on valmistatud läbimõeldud, jõulised, hingega valmistatud rõivad, mis räägivad palju sellest, kuhu oleme jõudnud, kust ja kuhu suundume.

Alexanderling esindab teravat, leidlikku rätsepatööd. Kollektsioonis ühenduvad tugevad, kuid kitsa õlaga pükskostüümid, mille nipsutatud taljejoonest drapeeritud allavoolavas kangais teatatakse vaatajaile: valmistatud Eestis. Lähedalt vaadates on detailid ühteaegu nii klassikalised kui ka pungilikud - see pole lihtne trikk. Hulka duubelvillakreppi, millel fuksia kantidega seestpoolt ääristatud õmblused ja sekka elegantselt kõrgete õlgadega viskoosjersey kleite, mis lavalaudadel lohisedes meenutavad naiselikku dramaatikat.

VAATA ALexanderlingi etendust TFW moelaval neljapäeval, 17.10 kell: 19.30. Samal etendusel näeb ka Mammu Couture kollektsiooni.

Alexanderling

FOTO: Disainerid ja sõbrad