Sel põhjusel ei tuleks küüsi kääridega lõigata

FOTO: Kristina Paukshtite / Pexels

Kas lõigata küünekääride või -lõikuriga? Pigem mitte kummagagi, sest sellel võivad ootamatult nukrad tagajärjed olla. 

Loomulikult saab küüned küünekääride või -lõikuriga kiiresti ja lihtsalt lühikeseks. Siiski ei tuleks seda mitte mingil juhul teha, kuna küüned ei lõika sellest mingit kasu, kirjutab Freundin. 

Küüntele on kahjulik

Sa imestad, et miks su küüned ikka ja jälle lõhenevad ning seda otse küünenahal ehk seal, kus on tõesti valus? Sel juhul on su küüned haprad. Selle põhjuseks võib olla kas vitamiinipuudus või nahahaigus, kuid võimalik on ka vale küünehooldus. Asjatundjad hoiatavad küünte lühendamise eest kas kääride või küünelõikuriga, sest lõikamine teeb haprad küüned veelgi poorsemaks.

Lisaks võib küünekääridega lõikamine vigastada niinimetatud vahepealset küünt.  Selle tulemusena võivad tekkida bakterid ja seened, mis põhjustavad küüneseent ja ka suuremaid probleeme. 

Õige viil

Niisiis, kui on vaja küüned lühemaks saada, kasuta veidi jämedama teraga viili, et kiiresti ja efektiivselt tulemusi näha. Filigraansem ja täpsem viilimine teosta aga klaasviiliga. See on küünte tervisele eriti säästev, ning kui sa teda just põrandale ei lase kukkuda, siis ka oluliselt pikema elueaga.