Tipphetked: võrkpallikoondis kaotas Hollandile ja minetas edasipääsulootused

Eesti võrkpallikoondis pidi EM-finaalturniiril võtma vastu juba neljanda kaotuse. Täna jäädi alla 1:3 (25:22, 19:25, 19:25, 20:25) kodumeeskond Hollandile.

Teleintervjuu Markkus Keelega:

Vaata, kuidas hindas Eesti esitust turniiril vastaste servikahur Nimir Abdel-Aziz.

«Minu jaoks on Eesti väljakukkumine üllatus. Oleme teiega viimastel aastatel palju kordi mänginud. Teadsime alati, et Eesti on tugev meeskond heade mängijatega. Minu jaoks olid Eesti kaotused üllatuslikud, sest teie tase peaks olema parem, kui siin turniiril näitasite.»

Mäng täispikkuses järelvaadatav:

Enne mängu:

Eesti meeskond on alustanud EMi kolme kaotusega. Turniiri avamängus jäädi 1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 17:25) alla valitsevale maailmameistrile Poolale. Kui kaotus tugeva Poola vastu oli ootuspärane, siis kaks järgmist allajäämist kindlasti mitte. D-alagrupi teises kohtumises tuli Eestil tunnistada autsaider Montenegro 0:3 (23:25, 28:30, 23:25) paremust. Pühapäeval jäädi kuivalt (18:25 32:34 26:28) alla Tšehhi koondisele.

Kolm järjestikust kaotust ja 0 punkti turniiritabelis on pannud meie meeskonna üliraskesse seisu. Eesti vajab alagrupist edasipääsuks Hollandi vastu võitu ja homme tuleb alistada ka Ukraina. Ja isegi kahest võidust ei pruugi enam piisata, kui teised mängud alagrupis meile ebasoodsaks kujunevad.

Erinevalt Eestist on Holland senisel turniiril näidanud häid esitusi. Montenegrot nüpeldati ülikindlalt 3:0 (geimides loovutati 13, 17 ja 15 punkti), Ukrainast saadi kõva võitluse järel samuti 3:0 jagu (29:25, 27:25, 25:21). Poola vastu hollandlased geimivõitu ei teeninud. Kuid nagu Ukraina-mängust näha: Hollandil on pingeliste geimide võidukogemus olemas, meie oleme kõik need teadupärast kaotanud…

Oranžides särkides koondise selge liider on 27-aastane diagonaalründaja Nimir Abdel-Aziz. Siin EMil lajatas ta juba avapäeva heitluses Montenegroga imetabase partii: 27 punkti, +22, 9 serviässa! Järgmisel päeval lisandus Ukraina vastu 21 (+15) ja siis Poola vastu 19 (+14) punkti. Kõik need numbrid sündisid kolmegeimilistes mängudes.