Eesti Muusikaauhinnad 2020

Kas tunned ennast ära? 3 märki, et oled oma partneri vastu lugupidamatu

FOTO: Shutterstock

Kestma saab jääda vaid selline suhe, kus partnerid üksteist vastastikku austavad. Kui üks partner teise autoriteeti pidevalt õõnestab, ei ole sellel suhtel pikas plaanis tulevikku. Mõnikord ei pruugi me ise arugi saada, et oma partnerile liiga teeme.

Kolm märki, mis viitavad sellele, et kohtled oma partnerit lugupidamatult:

1. Sul on alati tema valikute kohta midagi öelda

Ja enamikul kordadel ei ole sinu vastukaja just positiivne. Sa tekitad temas tunde, et ta teeb kõike valesti – küll on tema toiduvalikud ebatervislikud, siis on ta valinud valed sõbrad ja isegi riideid ei oska ta kokku sobitada. Selline suhtumine ei tule teie suhtele kohe kindlasti kasuks. Õpi oma partnerit usaldama, tegemist on ju siiski täiskasvanud inimesega.

2. Sa ei lase tal kunagi teha asju tema moodi

Üks asi on kahelda kellegi valikus, teine asi on täielikult blokkida teda asju omamoodi tegemast. Kui sul on komme, et asjad peavad alati sinu taktikepi järgi käima, siis võib partner tunda end alaväärsena.

«Sul võib olla oma kindel viis nõudepesumasina täitmiseks või asjade hoiustamiseks. Kui sinu partner juhtub teisiti tegema, siis võid teda endalegi märkamatult alavääristada. Proovi olla paindlik ja mõista, et sama asja saab teha mitut moodi,» soovitab suhtenõustaja Stef Safran. «Tervislikke kompromisse tuleb suhetes aeg-ajalt ikka teha,» lisab ta.

3. Ära eira/naeruväärista partneri arvamust

Isegi kui partneri ideed pole võimalik rakendada või sul on mõni parem mõte, ära pane teda ennast seetõttu rumalana tundma. Õpi ennast väljendama viisil, mis ei haava teise inimese tundeid ja eneseuhkust.