Kas sina prooviksid? Uus pulmakleiditrend, mis tekitab palju segadust

FOTO: Craig Robinson / PantherMedia / Scanpix

Pulmadega käib kaasas palju traditsioone, millest ehk üks levinumaid on pruudi valge kleit. Kuid kas kleit ikka peab valge olema?

Vaadates ajalugu, hakkas valge pulmakleit populaarsust koguma 1840ndatel, kui kuninganna Victoria oma pulmapäeval valget kandis. Enne seda kanti pulmas enamasti oma kõige kaunimaid riideid, isegi, kui need olid musta värvi. 

Küll aga on tänaseni palju kultuure, kus valge pulmakleit pole kunagi traditsiooniline olnud. Näiteks Indias ja Hiinas kannavad pruudid sageli punast, sest see värv esindab õnne ja heaolu. Paljudes Aafrika riikides kantakse pulmapäeval kirjusid mustreid ja värve, mis esindavad nende juuri, vahendab PureWow.

Mida siis kujutab endast uus pulmakleiditrend? 

Trend seisneb selles, et üha enam valivad pruudid pulmakleidiks nii öelda tavalise kleidi. See tähendab, et kleit ei pea tingimata olema valminud «pulmakleidi» nime all.

Küsite, et miks ei peaks tahtma pruut kanda valget? On naisi, kes arvavad, et valge värv lihtsalt ei sobi neile. On naisi, kelles tekitab segadust «valge on neitsite värv» kontseptsioon. Ja lõpuks on maailmas palju ilusaid kleite, mis pole valged, aga sobivad abiellumiseks ideaalselt.

On ainult üks reegel, mida pulmakleiti valides silmas pidada: see peab sulle meeldima!

Tagasi üles