Eesti Muusikaauhinnad 2020

Kuidas säilitada rahu, kui laps närvidega mängib?

FOTO: Antonio Guillen Fernández / PantherMedia / Antonio Guillen Fernández

Lapsed oskavad vajutada õigetele nuppudele. Kuidas mitte pead kaotada?

Tea enda käivitajaid

Tead neid teemasid või situatsioone, mis sul automaatselt tuju ära ajavad? Nende tundmine ja teavustamine on esimene samm. See võib olla teatud aeg toidupoes või võitlus magama mineku üle. Kui tead täpselt, mis on sinu nõrgad kohad, saad õppida neid juhtima. Võib olla ei tekita need olukorrad sinu kaasale üldse muret ja sate jagada tööjaotust lastega ümber. Kui aga vältida olukordi ei õnnestu, pakuvad lapsed õnneks piisavalt olukordi, et saad oma kannatlikkust ikka ja jälle proovile panna.

Ettevalmistus

Mõtle, kuidas lahendada olukord. Kui peavalu tekitab lapse avalikku tualetti viimine ja temaga seal toimetamine, tee minek võimalikult tõhusaks. Et lapsel veelgi arusaadavam oleks, jaota tegevused lühikesteks märksõnadeks. Näiteks: tualett, kätepesu, lahkumine. Korda seda lapsele teel tualetti, et ta oleks kursis sellega, mis nüüd saama hakkab.

Teadvusta, mis sinuga enne närvi kaotamist juhtub

Enne viimase piisa kukkumist juhtub inimese ajus mitmeid neurobioloogilisi asju, kirjutab GoodHousekeeping. Stressihormooni tase kasvab, lihased tõmbuvad kokku. Tunne ära moment, kui hakkad kaotama kontrolli. Tee paus ja kontrolli neid muutuseid. Lõdvesta pingesse läinud lihased.

Tagasi üles