Juuksur paljastab: levinud vead, mida naised föönitamisel teevad

FOTO: Shutterstock

Kui asi puudutab föönitamist, siis enamikul meist on välja kujunenud oma kindel režiim, kuidas seda teha. Aga oled sa kindel, et see on parim viis?

Femail rääkis juuksur Anthony Naderiga, kes jagas kõige levinumaid vigu, mida naised föönitamisel teevad ning ühtlasi andis nõu, kuidas neid vältida.

  1. Sa föönitad märgasid juukseid. See on Anthony vigadeedetabelis esikohal. «Ma näen pidevalt, et inimesed kuivatavad ja harjavad oma juukseid, ilma et oleks liigsest niiskusest lahti saanud. Ideaalis võiks olla juuksed 80 protsenti kuivad, enne kui sa fööniga lähened.» See mitte ainult ei aita juukseid kaitsta, vaid nii väheneb ka föönitamisele kuluv aeg.
  2. Sa kasutad liiga palju stiliseerimisvahendeid. Kuigi see võib tunduda veider, siis mida vähem tooteid sa kasutad, seda kauem stiil vastu peab. «Liiga palju vahendit võib su föönisoengu rikkuda, muutes juuksed liiga raskeks.» Ülioluline on kasutada aga kuumakaitsevahendit.
  3. Sa föönitad korraga tervet pead. Ära ründa oma juukseid korraga. «Jaga juuksed sektsioonidesse – umbes kolmeks,» õpetab Anthony. «Alusta tagant ja lõpeta juustega näo ümber.»
  4. Sa ei kasuta otsikut. «Üks parimaid asju, mida sa saad teha, on fööniotsiku kasutamine,» selgitas juuksur. «See suunab õhujoa nii, et su juuksekarvad näevad välja poleerituma, läikivamad ja siledad.»
  5. Sa föönitad liiga kõrgel kuumusel. Kui sa föönitad juukseid liiga kuuma õhuga, siis kahjustad sa juukseid. Pea meeles: mida kuumem õhk, seda suurema tõenäosusega juuksed murduvad.