Esita endale väljakutse: 3 proovikivi, mis aitavad raha säästa

FOTO: Shutterstock

Kui tunned, et võiksid rahaasjades parem olla, esita endale väljakutse. 

1. Pane käsitsi oma kulutused kirja

On küll loodud palju äppe, mis aitavad kulutustel silma peal hoida, aga veel parem on võtta märkmik ja pastakas ja need kõik käsitsi kirja panna. Esita endale väljakutse, et kannad kuu aega väikest märkmikku kaasas ja paned kirja kõik kulutused, mille oled päeva jooksul teinud. Jah, see on küll tüütu, kuid motiveerib sind oma rahaasjadel silma paremini peal hoidma. Pealegi võid avastada, et kui sa ei viitsi selle take away kohvitopsi jaoks märkmikku välja võtta, pole sul ehk ka seda kohvi nii väga vaja. 

2. Tee kulutustevaba kuu

Kulutustevaba kuu (või sissejuhatuseks kasvõi nädalavahetuse) tegemine on hea moodus, kuidas kiirelt raha säästa. Idee seisneb selles, et sa ei kuluta kuu aja jooksul raha millegi muu kui kõige hädavajalikuma peale (üür, transport, toidukaubad). 

3. Kehtesta endale 72 tunni reegel

Kui armastad internetis ostelda, on see reegel mõeldud sulle. Kui tunned, et tegemist on spontaanse ostuga, mitte hädavajaliku basic-riideesemega, siis lisa asi ostukorvi ja oota 72 tundi enne ostu sooritamist. Kui sa ka pärast 72 tunni möödumist oled ostusoovis kindel, võid seda endale lubada, soovitab The Everygirl. 

Tagasi üles