Just seda pead teadma abielulahutuse kohta

FOTO: pexels.com

Abielulahutus pole sugugi kerge otsus. Eriti raske on see lapsevanemate puhul, sest lapsed kannatavad enamasti selle tõttu kõige rohkem. Millega siis tuleks arvestada?

Lapsed võivad teie peale pahaseks saada

Isegi siis, kui abielulahutus on ainuõige valik, võivad teie lapsed solvunud olla ja teid süüdistada. Lastele tuleb anda aega, et olukorraga harjuda.

Abielulahutus on kulukas protsess

Lahutus, kus ei saavutata rahulikku kokkulepet, võib kujuneda väga kulukaks protsessiks. Eriti, kui peres on kasvamas lapsed ja nende edasise kasvatuse osas ei suudeta leida kompromissi.

Lapse enesehinnang võib muutuda

Lahutades võivad ka lapsel tekkida enesehinnagu probleemid, sest laps peab nüüd käima mõlema vanema juures eraldi ja see muudab ka tema edasist elu.

Paika tuleks panna täpne ajagraafik

Ajagraafiku abil on kõigil selge, kes kus ja millal olema peab. Nii ei teki ka tülisid teemal, kumma vanema juures laps olema peab.

Sa võid olla liimist lahti

Kuna abielulahutus on väga kurnav ja väsitav protsess, siis võib see ka teid liimist lahti lüüa. Elukorraldus on hoopis teine ja suured muudatused tekitavad ebakindlustunnet, sest täpselt ju ei tea, kuidas edasine elu välja nägema hakkab.

Mine oma eluga edasi

Kui emb-kumb teist peaks leidma endale uue kaaslase, siis aktsepteerige seda ja ärge korraldage skandaali. Kõige tähtsam on olla oma laste jaoks olemas ja veeta nendega koos aega, kirjutab msn.com.

Tagasi üles