Üllatus: neid asju võib pesumasinas pesta!

FOTO: Bia Sousa / Pexels

Kas sa pesed masinas vaid riideid ja käterätikuid? See pole sugugi veel kõik!

Pesumasin kuulub igasse majapidamisse. Hiljemalt siis, kui lapsed on majas, on masin vähemalt ülepäeva töös. Siiski saab T-särkide ja teksade kõrval pesta pesumasinas puhtaks ka veidi ebaharilikumaid asju, kirjutab Freundin

Lego

Pole vast lastetuba ilma nende armastatud plastklotsideta. Olgu nad kirbuturult ostetud või mänguasjapoest, legoklotse tuleks aeg-ajalt puhastada. Kõige lihtsam on seda teha pesumasinas. Paki klotsid lukuga padjapüüri või pesukotti ja pese 30 kraadi juures säästurežiimil. Kuivata pärast pesu laialilaotatud käterätil. 

Dušikardin

Ka dušikardinat saab pesumasinas puhastada. Pane pesuvahend ja umbes 50 ml äädikaessentsi trumlisse ning pese 30 kraadi juures, aga ilma tsentrifuugita. Kuivatamiseks riputa see jälle vannituppa oma harilikule kohale kuivama. 

Joogamatt

Pärast joogatundi tuleks matt puhastada. Siiski ei saa iga joogamatti pesumasinasse pista. Kunstmaterjalidest nagu PVC või vaht valmistatud joogamattide pesemine pesumasinas ei ole aga probleem. Pese joogamatti 30 kraadi juures ja lisa väheses koguses õrnatoimelist pesuvahendit kas käsitsipesu või lühiprogrammiga. Pärast pesu kuivata matti värskes õhus. 

Spordivarustus

Põlvede, randmete ja küünarliigeste kaitsmed, mida näiteks kasutatakse rulluisutamisel, võib samuti pesumasinasse panna. Jälgi, et kinnised oleksid kinni. Samamoodi nagu legoga, tuleks ka spordivarustus pesukotti panna. Vali õrnatoimeline pesuvahend ja pese 30 kraadi juures. 

Allikas: Freundin

Tagasi üles