Kas kollageen on meie tervise päästja?

FOTO: pexels.com

Kollageenist ja selle kasulikkusest räägitakse viimasel ajal väga palju. Mida see aga endast täpsemalt kujutab?

Kollageen on peamine struktuurne valk, mis moodustab sidekoe. Kollageeni tootmine väheneb vanusega, kuid paraku on kollageen äärmiselt oluline tugevate luude ja liigeste tööks. Samuti aitab kollageen pidurdada ka vananemist. 

Mis on kollageenipulber?

Enamik kollageeni peptiidide pulbrist sisaldab «hüdrolüüsitud» ehk esimest tüüpi kollageeni, mis on eraldatud toornahkadest või luudest. Hüdrolüüsitud tähendab lihtsalt seda, et aminohappe ahelad on jaotatud väiksemateks ühikuteks, mis võimaldavad pulbril lahustuda nii kuumas kui ka külmas vedelikus. Kollageenipulbrit on äärmiselt mugav lisada kuuma kohvi, smuuti ja supi sisse.

Mis kasu me kollageenipulbrist saame?

Kollageenipulber aitab vähendada põletikku ja leevedada liigesevalu. Lisaks vähendab kortsude teket ja noorendab nahka. Kollageen mõjub hästi ka juustele ja küüntele, kuid täpsemad uurimused selles osas veel käivad.

Kuidas valida õige toode?

Kollageenipulbrisse ei tohiks olla lisatud mingeid teisi aineid, sest need võivad sisaldada lisatud suhkruid, mis võivad häirida teie seedetrakti või lihtsalt anda lisakaloreid, mida sa kindlasti ei soovi, kirjutab goodhousekeeping.

Tagasi üles