Kes oleks arvanud, kui kasulik on nende viljade mahl

FOTO: pexels.com

Sellerimahla headest omadustest on ilmselt paljud juba kuulnud, kuid kas teadsid, kui kasulikud on tervisele aaloe- ja kaktusemahl?

Mõlemad joogid on valmistatud mahlakatest taimedest, mis kasvavad kõrbes ja on tuntud oma ainulaadse veesäilitusvõime poolest. Taimed, mis suudavad karmides keskkondades ellu jääda, sisaldavad sageli ka võimsaid molekule, mida nad kasutavad enda kaitsmiseks. Lisaks on nad võimelised keha kaitsma erinevate vaenlaste, näiteks vabade radikaalide eest ja samuti aitavad alandada ka põletikku. Millist kasu me siis kaktuse ja hariliku aaloe mahlast saame?

Mis on aaloemahl?

Aaloe on sukulentide ehk turdtaimede hulka kuuluv taim, mida kasvatatakse ka tavalise toalillena. See mahl aitab väga hästi leevendada päikesepõletust, lisaks aitab see veel paljude muude tervisehädade vastu. Mahla tegemiseks purustatakse terve aaloeleht.

Millist kasu saab aaloemahlast?

Aaloel on väga niisutav toime ja ta sisaldab palju olulisi toitaineid, näiteks aminohappeid, foolhapet, A-, C- ja E-vitamiini, kaltsiumi ja vitamiini B12. Samuti sisaldab see mitmeid põletikuvastaseid ühendeid. Paljud inimesed väidavad, et mahla joomine aitab seedimisele kaasa, kuid selle kohta on vähe uuringuid. 

Mis on kaktusemahl?

Mahla võib eraldada kaktusepatjadelt, mis meenutavad väikesi ümmargusi puuvilju, mida kaktus toodab.

Mis kasu saab kaktusemahlast?

Nagu aaloe-, nii sisaldab ka kaktusemahl palju võimsaid toitaineid. See on suurepärane C-vitamiini allikas, immuunsüsteemile kasulik ja toimib ka antioksüdandina. Kaktusemahl sisaldab ka kaltsiumi, mis on oluline mineraal tervete hammaste ja luude ehitamiseks, kirjutab msn.com.

Tagasi üles