Miks ei peaks kaenlaaluseid hommikuti raseerima?

Mischa Barton

FOTO: MAVRIXONLINE.COM / MAVRIXONLINE.COM

Kiire hüpe duši alla, siis veel kaenlaalused raseerida, deodorant peale ja algab päev — selline muster on aga veidi riskantne, ütlevad asjatundjad. 

Igaühe hommikused ilurituaalid on eri pikkusega, ent ülemäära aega pole enamasti kellelgi. Kui sinu iluhoolduste hulka kuulub hommikuti ka kaenlaaluste raseerimine, siis peaks seda harjumust muutma. Tervisele on ekspertide sõnul aga kasulikum õhtune rasuur.

Uus riskihindamine

Riskihinnangute instituut Saksamaal hoiatab, et raseerimisel tekivad alati minimaalsed vigastused. Need võivad olla nii tibatillukesed, et veritsemist ei märkagi, ometi pakuvad need pisikesed haavad sissetungivõimalusi kõikvõimalikele mikroobidele ja bakteritele. 

Viimased võivad põletikke tekitada, kuid vähemalt sama ohtlik võib olla (peale teiste võimalike kahjulike  keemiliste ainete) alumiinium, mida sisaldavad endiselt väga paljud deodorandid. Kui raseerid  hommikul duši all, seejärel kuivatad ja suhistad deodoranti peale, tekib alumiiniumil võimalus minihaavade kaudu vereringesse jõuda. 

Kui sa raseerid kaenlaaluseid õhtul ja kuni hommikuni deodoranti ei kasuta, paranevad haavad öö jooksul. Siis võid sa järgmisel päeval deodoranti kasutada, ilma et keha riskeeriks alumiiniumi omastamisega.  

Miks on alumiinium kahjulik?

Alumiiniumi üle on vaieldud juba pikemat aega, kuid päris lõplikult pole selge, millises valdkonnas võib seda riskivabalt rakendada. Paljud deodorandid on antitranspirandid, mis peaksid pidurdama higiteket ja toimima kauem alkoholi ja lõhnaainete baasil toimivatest deodorantidest. 

Alumiiniumisoolad ei lase nii suurel määral higil tekkida, nad mõjuvad ka antibakteriaalselt ja suruvad alla kehvasti lõhnavate bakterite teket ja paljunemist. On jõutud ka arusaamani, et alumiinium ei tee vigastamata nahale kahju. 

Allikas: Fit For Fun

Tagasi üles