Eesti Muusikaauhinnad 2020

Need nipid aitavad sul vabaneda tüütutest vistrikest

FOTO: www.pexels.com

Oled hädas näole tekkinud vistrikega, need nipid aitavad sul nendest vabaneda.

1. Hoia oma käed näost eemal!

Kõik dermatoloogid on nõus sellega, et vistrike ei tohiks pigistada. Kiusatus seda teha võib olla tõesti suur, kuid seda tehes võtab paranemine palju rohkem aega ja suure tõenäosusega võib sul tekkida ka nahale arm.

2. Ära võta kasutusele koduseid meetodeid

Palju on räägitud sellest, et hambapasta ja sidrunimahl on suurepärased punnide likvideerijad. Tegelikkuses on lood hoopis teised. Hambapasta võib nahka ärritada või seda kuivatada ja sama kehtib ka sidrunimahla puhul ja vistrikule see mingit mõju ei avalda.

3. Tee sooja kompressi

Soojus aitab vistrikul rohkem nähtavale tulla ja nii saad asuda seda koheselt ravima

4. Hakka kohe ravima

Alati tuleb näonahalt meik eemaldada ja kasutada õigeid nahahooldustooteid. Hea oleks, kui tooted sisaldaksid bensoüülperoksiidi, et tappa aknet põhjustavaid baktereid, salitsüülhapet, et aidata koorida ja eemaldada poore ja retinoide, et aidata kontrollida rakkude käivet, mis aitab takistada rakkude ummistamist.

5. Pese enda nägu regulaarselt

Nägu tuleb pesta regulaarselt, et mustus naha sisse ei imenduks, eriti oluline on seda teha peale treeningut ja pärast meigi eemaldamist veel nägu kindlasti toonikuga üle puhastada.

6. Kasuta vähe meiki

Ilutoodete liigne kasutamine on täiskasvanute akne üks peamisi põhjustajaid. Liigne meigi kandmine ei aita sinu vistrikel täielikult kaduda. Hea on kasutada mineraalkosmeetikat ja ennast võiks meikida võimalikult harva ja lasta näol hoopis puhata, kirjutab goodhousekeeping.

Tagasi üles