Eurolaulu Raadio

Kui soovid endale kauneid juukseid, siis väldi neid vigu

FOTO: pexels.com

Kui sinu unistuseks on saada endale kaunid ja terved juuksed, siis kindlasti peaksid vältima neid vigu.

1. Sa ei pööra piisavalt tähelepanu oma peanahale

Tegelikult mängib peanahk kaunite juuste tervise juures väga suurt tähelepanu. Oma peanahka tuleb stimuleerida ja kõige parem viis selleks on peanahale massaaži tegemine. Seega juukseid šampooniga pestes masseeri ka peanahka.

2. Vale kamm

Kammi valides lähtu enda juuksetüübist, vastavalt sellele kas sul on paksemad, õhemad või näiteks lokkisjuuksed. Peamine on see, et kamm ei tohi juukseid kiskuda.

3. Pesed enda juukseid iga päev

Liigne juuste pesemine võib kaotada juustest ära sära ja suurendada rasu tootmist. Juukseid võiks pesta umbes kolm korda nädalas ja kindlasti kasuta sulfaadivabu šampooni ja palsamit. Nii püsib teie peanahk korras ja juuksed ei muutu kuivaks.

4. Ära hoia oma juukseid pidevalt patsis

Hobusesaba võib tõesti olla teatud situatsioonides meie päästja, kuid kui seda liiga tihti teha võivad juuksed hakata hõrenema. Samuti ei tohiks pats olla liiga tugevalt tehtud, et juuksejuurele ei avalduks tugevat survet.

5. Kasutad liiga tihti kuivšampooni

Kuivšampooni liiigne kasutamine teeb juustele hoopis kahju, sest see ummistab juuksepoore. Seda võiks kasutada pigem üks kuni kaks korda nädalas, mitte igapäevaselt.

6. Veedad liiga kaua aega päikese käes

Nii nagu kaitsed oma nahka päikese eest, pead sa kaitsma ka oma juukseid. Liigne UV-kiirgus võib muuta juuksed kuivaks ja juuksevärv võib samuti tuhmuda. Hea oleks kasutada juustekaitseks ka kübarat või rätikut.

7. Sa sirgendad ja föönitad liiga tihti enda juukseid

Juuste pidev föönitamine ja sirgendamine muudab juuksed väga kuivaks ja rabedaks, sest juuksed peavad taluma pidevat kuumust. Parem oleks seda teha nii harva kui võimalik, kirjutab msn.com.