4 asja, millest pead loobuma, et leida «see õige»

FOTO: Wavebreakmedia ltd / PantherMedia / Scanpix

Kui sa tahad leida tõelist armastust ja unistuste suhet, on kõige olulisem endas esmalt leida enesekindlus. Selleks tuleb loobuda järgmistest asjadest.

1. Loobu mõttest, et sa vajad partnerit

Soov enda kõrvale kaaslane leida peaks tulema sisemisest tahtest, mitte olema ajendatud emotsionaalse vajaduse täitmisest, sest neil on suur erinevus. Kui sa üritad oma ebakindlust partneri abil kompenseerida, ei tule sellest midagi head. Sa peaksid mõtlema umbes nii: «mul on ka üksinda hea olla, sest ma tean, kes ma olen - iseseisev, õnnelik ja rahulolev, aga ma eelistaksin olla armastavas suhtes».

2. Loobu vajadusest teistele meele järele olla

Tihti tekitab suhte osas ebakindlust mõte, et me peame teisele pidevalt meele järele olema. Üks asi on olla arvestav ja austav partner, kuid hoopis teine asi on oma vajadused alla suruda ja mõelda, et sa pole piisavalt hea. Sellepärast ongi oluline esmalt armastada iseennast, et saaksid ka partnerit vääriliselt armastada. 

3. Loobu vajadusest partnerit kontrollida

Sul on valida, kas armastad ja aktsepteerid oma partnerit sellisena, nagu ta on, või püüad teda kõigest väest muuta, mis tavaliselt häid tulemusi ei anna. Oluline on mõista, et muutumise soov peab tulema inimese enda seest ja sina saad kaaslasele vaid inspiratsiooniks olla.

4. Loobu hirmust haiget saada

Jah, südame murdumine on üks kõige valusamaid tundeid ja on normaalne, et seda kardetakse ja ei taheta kogeda. Küll aga ei saa sellepärast oma elu elamata jätta. Mõtle nii, et lahkuminekud olid põhjusega, sest tegemist ei olnud lihtsalt sinu jaoks õigete inimestega, kirjutab Your Tango.

Tagasi üles