Eesti Muusikaauhinnad 2020

Üks kulukas moefopaa, mida Meghan Markle kõigi kiuste teeb

Meghan kandis beebi Archie ilmale tutvustamisel disainer Grace Wales Bonneri kleiti.

FOTO: Dominic Lipinski / AP/Scanpix

Briti kuningakoja naised on olnud alati moeikoonid. Nende rõivaid imetletakse ning kui Kate taas mõne uue kleidiga avalikkuse ette ilmub, on kindel, et poeletid saavad sellest kaubast tühjaks.

Meghan Markle, kelle stiilitaju on kindlasti märkimisväärselt suurepärane, teeb aga pidevalt üht viga, mida avalikkus talle ette heidab.

Nimelt on Briti kuningakoja naised ajast aega teinud kõik endast oleneva, et toetada kohalikku moeloomingut. Printsess Diana armastas Catherine Walkeri ja Amanda Wakeley loomingut. Cambridge’i hertsoginna Kate on aga olnud truu Alexander McQueeni klient.

Daily Mail avalikustas aga statistika, mille kohaselt on Meghan alates perega liitumisest tugevalt sellele trendile vastu seisnud. Vaid 26 protsenti tema rõivastest tuleb Suurbritannia õmblejate käe alt. Kontrast on eriti terav, kuna 39 protsenti tema riietuste autoritest on USA või Kanada päritolu. Austraalia disainerite kätetööd on vaid 4 protsendi ulatuses.

Võib tunduda kummastav kritiseerida seda, kuhu lähevad miljonid, mida prints Charles talle maksab, kuid tasub meeles pidada, et stiiliikoonina on tal tööstusele tohutu mõju. Kate’i otsus aidata Londoni moemajasid toob tööstusesse 2 miljonit dollarit aastas, Briti Vogue’i toimetaja Edward Enninful hinnangul on Meghani mõju hind kõrgemgi.

Kui Meghan valis beebi esitlemiseks selga vähetuntud disaineri Grace Wales Bonneri kleidi, oli see hindamatu tõuge, millest iga noor disainer vaid unistada võib. Oma esimesel ametlikul ülesastumisel kandis ta Šoti firma Strathberry käekotti ja kui fotod jõudsid avalikkuse ette, müüsid nad kauba minutitega läbi. Seega innustavad mõjukad inimesed Meghanit oma kohustusi meeles pidama: see, mida ta kannab, on tähtis ning iga otsus peab olema läbi mõeldud kuningriigi heaolu silmas pidades.

Tagasi üles