VIDEO: Veinivann ja karjäärisafari ehk pöörased seiklused põhjarannikul

«Pealinnast piirilinna» pakub 18. ja 19. mail elamusi, merelisi maitseid ja seiklusi. Ning ainulaadseid metsikuid loodusvaateid näeb päris kindlasti!

FOTO: Dagmar Lamp

Huvitav, kas vein hakkab pähe ka siis, kui seda mitte endale sisse kallata, vaid hoopis ise veini sisse ronida? Ja kui kõrgele lendab muda karjäärisafaril kurvitades? Kõike seda saab omal nahal proovida seiklusretkel pealinnast piirilinna.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Hei, on see reaalsus või mõne pealtnäha vagura, vaikse Eesti mehe ellu ärganud unistus? Idülliliselt kaunis jõekäärus aurab punaveiniga täidetud vann, milles ringutab seitse paljast naist. Tänapäeva tillukesed bikiinid ju riiete mõõtu välja ei anna ning paar uljamat kaunitari leiab õige pea, et sedagi on liiast. «Mmm… ma tahaks siia jäädagi,» teatab Daki raugel häälel, unelev naeratus näol, sõrmede vahel kõlkumas klaasike arooniaveiniga. Kell on 11 hommikupoolikul. Vaata videost, mis täpselt toimus!

Avastusretkele piki põhjarannikut oleme tulnud kenakese kambaga – mulle on seltsiks Dagmar Lamp ja Heidi Ruul Naistejuttudest, lisaks Sõbranna tüdrukud ja korraldajad. Kogu seda emotsionaalselt ülesköetud naistekampa sõidutab üksainus šarmantne mees.

Hullutav veiniteraapia

Veiniarud hakkavad elegantselt latva ning promill poeb lupsti läbi nahapooride. Kuid kasulikke mõjusid on veinis suplemisel veelgi! «Välispidiselt tarvitatud vein silub kortse, paneb naha särama ning muudab juuksed siidiseks ja läikivaks,» räägib Valgejõe Veinivilla perenaine Tiina Kuuler.

Sarnast joovastavat rõõmu, üksnes õlle seltsis, pakub ka Viimsis asuv Harmoonikumi õllespaa. Selle perenaine Ene Lill teab tutvustada ka iidseid nippe, nõiaküpsise retsepte ja maarohtusid, mis inimese seest ja väljast kauniks teevad. Niisiis puhtalt maitse asi, millise alkoholi vannis lupsu lüüa.

Sisemise ulakuse nivoo aina kerkib. Alguses tundus mõte riiete seljast pildumisest omajagu kõhe, nüüd võtab kogu seltskond seksikaid poose. Kes julgeb, võib kogu seda lustakat, kuid trükimusta mitte kannatavat materjali sobranna.postimees.ee veebigaleriist ise vaadata.

Veinivann muudab kaunitarid ulakaks, nii et isegi tillukesed bikiinid tunduvad ülearused.

FOTO: Kristina Herodes

Tõele au andes tuleb siiski tunnistada, et lisaks veini sees ligunemisele kulistame degusteerimise käigus alla hulga kohalikke veine. Rabarberi, astelpaju ja arooniaveiniga on mul soojad suhted juba varasemast, aga et ka võililledest saab hõrku jooki, on küll üllatus. Mulle on võililled alati meeldinud ja hea on rohijatele teada anda, et pole see mingi hävitamist vajav umbrohi, õilis veinivili hoopis!

Veinivannist välja ronides tunduvad kõik sõbrannad enneolematult ilusad ning meeleolu kerkib päris pilvedesse. Mida kõike üks soodne veinifilter meeltele ei lisa!

Tule avastusretkele! Projekt «Pealinnast piirilinna» kutsub kõiki 18. ja 19. mail seiklema piki Eesti põnevat põhjarannikut. Rohkem kui 120 paika pakub seinast seina elamusi: maitseid, veine, käsitööõlut ja kapaga adrenaliini, näitusi, muuseume, käsitööd ja teraapilisi naudinguid. Külalisi ootavad Eesti kauneimad mõisad, õdusad puhkemajad ja merelise köögiga maailmakuulsad rannarestoranid. Kingi endale nädalalõpu jagu erilisi elamusi, mida kusagilt mujalt Eestis ei leia!

Külasta kindlasti:vAjaveski Harjumaal Loo külas, Harmoonikum Viimsis, Valgejõe Veinivilla Kuusalu vallas, Adrenaatori karjäärisafari, Orava saun Kohtla-Nõmmel Aidu allikatel, Honey Wolfi mesilasteraapia Kohtla-Järvel, Virulase puhkemaja, termid ja Pargi kohvik Toilas, Kodurestoran MerMer Kolga-Aablas, Tulivee rannarestoran Lüganuse vallas. Loe lisa ja plaani ise oma retk ineraktiivsel kaardil: pealinnastpiirilinna.ee

Projekti elluviijateks on MTÜ Põhja-Harju Koostöökogu, MTÜ Arenduskoda, MTÜ Partnerid, MTÜ Virumaa Koostöökogu, MTÜ Kirderanniku Koostöökogu, MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing ja Leader Eesti. «Pealinnast piirlinna» koostööprojekti toetavad Euroopa maaeluarengu põllumajandusfond ning Euroopa merendus- ja kalandusfond.

Armutu karjäärisafari

Mina olen paraku ehitatud nõnda, et ükskõik kui hästi mind toita, kultuuriga kostitada ja iluprotseduuridega poputada – ikka igatseb hing ka adrenaliinilaksu järele. Enne rahu ei saa. Metsikud seiklused Ida-Virumaal ongi meil järgmiseks plaanis.

«Teid ootab ees põlevkiviteemaline safari, me läheme kihutama samasuguste järskude kiviküngaste otsa, nagu seal üks paistab,» tutvustab Imre Poom Adrenaatorist. Daki heidab künkale kiire kõõrdpilgu ja ohkab südantlõhestavalt. Mina ei suuda muidugi elevust talitseda, juba olengi end üle piirete lahtisesse sõjaväeautosse vinnanud.

Tagasi üles