Eurolaulu Raadio

Tippjumestaja Meelis Krik selgitab: kuidas saada unistuste nägu meigi, süstide ja plastilise kirurgiaga?

FOTO: Shutterstock

Mõnda naist tänaval vaadeldes tekib küsimus: mida see veetlev naine küll teeb, et ta nägu nii ideaalne on? Tuntud Eesti meigikunstnik Meelis Krik selgitab, et salapärase ilu taga peituvad näo kaunid proportsioonid ja särav nahk. Mis aga teha, kui looduse poolt pole ideaalilähedast nägu kaasa antud?

Lahenduseks on õige meik ja beautification – ilumaailmas üha enam kasutatav termin, mis tähendab näo kontuuri ja kuju muutmist erinevate iluprotseduuridega.

Näo proportsioonid

«Näost ja selle proportsioonidest rääkides räägime me tegelikult matemaatikast, täpsemalt trigonomeetriast. Naiste puhul on iluideaaliks kujunenud ovaalne näokuju, kuid kandilise, ümara või kolmnurkse näoga naised ei pea siiski kurvastama: on mitmeid lahendusi, kuidas nägu visuaalselt täiuslikumaks muuta. Näiteks õige meigiga. Minu juures meigitoolist lahkudes on kliendi nägu proportsionaalselt ideaalne – silmad on ühesugused, põsed ühel kõrgusel, nina vastavalt vajadusele väiksem või peenem, lõug ideaalist lähtuvalt pikendatud või lühemaks tehtud. Kuid seda vaid tosinaks tunniks: just nagu Tuhkatriinul, kaob ka meik mõne aja pärast,» räägib jumestaja ja jumestuskooli omanik Meelis Krik.

Kes aga päriselt uusi näoproportsioone ihaldab ning neid nahalt mõne tunni möödudes maha pesta ei taha, sellele soovitab Meelis iluprotseduure ja beautificationi. «Olen teinud koostööd Eesti ühe tuntuma ilukliinikuga Christinas Clinic ning üha sagedamini kuulen oma klientidelt, kuidas nad on käinud seal oma nägu korrigeerimas. Pean nõustuma, et tulemused on suurepärased – olen oma silmaga näinud, millise muutuse annab lõua ettepoole toomine, lõualoti eemaldamine, kulmude või põsesarnade kõrgemale tõstmine jne. Olenevalt süstidest ja süstimise tehnikast kestavad tulemused isegi kolm-neli aastat.»

Mis on moes?

«Meigimaailmas valitseb segasummasuvila ehk moes on kõik ja natuke rohkemgi. Silma peaks peal hoidma nii 60ndate, 70ndate kui ka 80ndate trendidel. Päevameigis on suunaks imeline puhas ja särav nägu, mida iseloomustavad kerge meigipõhi ja kreemjad põsepunad, õhtumeigis saame rääkida 60ndatest tuntud modelli Twiggy silmadest, samuti värvidest, mida on rohkem kui elu,» selgitab Meelis Krik.

Mille aga meigikunstnik eraldi trendina välja toob, on niisutatud ja särav näonahk. «Ilus nahk loob kadestamisväärselt puhanud, särava ja kauni mulje. Kindlasti soovitan nahka lisaks päeva-  ja silmakreemile niisutada ka sügavamalt. Selleks soovitan niisutavate süstide protseduuri.»