Eesti Muusikaauhinnad 2020

6 lihtsat viisi, kuidas kodu stressivabaks muuta

FOTO: Shutterstock

Stressiallikaid on tänapäeva maailmas palju, mistõttu võiks vähemalt kodu olla paik lõõgastumiseks ja enese laadimiseks. Toome teieni 6 lihtsat nõuannet, mis aitavad kodu stressi leevendavaks paigaks muuta.

1. Koosta personaalne playlist

Kui tuled pärast pikka ja väsitavat päeva koju, siis lükka kohe käima playlist, mis koosneb sinu lemmikutest lugudest. Usu, see käik muudab esimesed kodus olemise hetked veel mõnusamaks!

2. Lisa aroomi

Täida oma kodu mõne lõõgastava aroomiga, hea valik on näiteks lavendel. Aroomi lisamiseks võid kasutada lõhnaküünlaid, aroomilampi või mis iganes variant sulle paremini sobib.

3. Likvideeri segadus

Sorteeri sahtlid, korrasta köögikapid või likvideeri stressi tekitav korralagedus mõnest muust paigast. Organiseeritud kodu annab sulle tunde, et oled midagi saavutanud ja teeb asjade leidmise samuti hulga lihtsamaks.

4. Uuenda fotosid

Perekond ja sõbrad on vahetud turvatunde ja armastuse allikad. Nähes nende naeratavaid nägusid, tulevad silme ette kohe rõõmsad mälestused. Kallite inimeste piltide vaatamine on hea viis oma tuju vajadusel kiiresti tõsta, kirjutab Real Simple.

5. Too tuppa loodust

Värsked lilled aitavad halva tujuga hüvasti jätta ja muudavad sind koheselt õnnelikumaks. Lisaks on lilledel ka meeldiv lõhn. Sa ei pea ootama, et keegi sulle lilli kingiks, sama hästi võid need ka ise osta või korjata!

6. Katseta värvidega

Värvidel on võime meie tuju oluliselt mõjutada. Värvilised padjad on ideaalne viis muutmaks kodu rõõmsamaks, sest neid saad aeg-aegalt kerge vaevaga jälle ümber vahetada.