Tulekul on paaripäevane tööreis ning sa ei suuda otsustada - mida võtta ja mida jätta? Siinkohal ei tasu lähtuda ütlusest «mida rohkem, seda uhkem,» sest sellistel puhkudel see enamasti ei kehti. Aga mida siis ikkagi kaasa haarata?

Meie käisime hiljuti kahepäevasel tööreisil ning seisime silmitsi sama küsimusega: mida meil päriselt vaja võiks minna? Vastuse leidmiseks ketrasime oma peas ajakava, vaatasime ilmateadet ja hotelli kohta olevat informatsiooni. Neid tegureid arvesse võttes saime lõpuks kõik vajalikud asjad kaasa, kuid ei pakkinud üle (mõni asi ehk välja arvatud).

Mis sorti tööreisiga on tegemist? Nagu me kõik teame, võivad ka tööreisid olla väga erinevad. Mõni tööreis piirdub kohtumiste ja kokteilipeoga, samal ajal kui teisel tuleb ette võtta ka näiteks kanuumatk. Tegevustest ja ajakavast lähtuvalt tuleb ilmselgelt teha ka rõivaste valik. Miks ajakavast? Olgugi et sinu hotellis on spordiklubi, aga kui sul tõenäoliselt ei teki mahti selle külastamiseks, kas siis on ikka mõttekas trenniriideid kaasa tassida? Vastus on ei.

Siit ka üks soovitus: vali enne minekut sobiv (ja reaalselt vajalik) rõivastus välja, pole arukas mitut peorõivast «igaks juhuks» kaasa vedada. Olgem ausad, kui tihti on meil tegelikult neid «igaks juhuks» võetud riideid vaja? Ja isegi kui selline olukord peaks tekkima, siis on enamasti võimalik mõnda poodi külastada.

Kalkuleeritult tuleks teha ka ülerõiva valik. Tegemist peaks olema mantli/jope/jakiga, millega ei hakka liiga palav ega ka üleliia külm (mistõttu tasub ilmaennustusele pilk peale visata). Samuti võiks valiku tegemisel lähtuda sellest, kas see sobib kõikide kaasa võetud rõivakomplektidega, sest mitme erineva ülerõiva võtmine ei ole käsipagasiga reisides mõistlik.

Punase ristiga on märgitud need nii-öelda «igaks juhuks» mõeldud riided, mis viimasel hetkel kohvrist siiski välja jäid. Kollase ristikesega on märgitud esemed, mis olid küll kaasas, kuid sel korral kasutust ei leidnud (nende hulgas teksapüksid, mis olid samuti «igaks juhuks» kaasas, sest ka minnes olid teksad juba jalas).

FOTO: Erakogu

Millisel tasemel on ööbimispaik? Kui tegemist on nelja- või viietärni hotelliga, siis ei tule muretseda fööni, saunalinade ja muu taolise pärast. Kallimates hotellides on tavaliselt olemas ka erinevad kehahooldustooted. Kellel soengu tegemiseks ainuüksi föönist ei piisa, sellel tuleb sirgendaja või lokitangid soovi korral siiski endal kaasa võtta. Käsipagasiga reisides võib aga takistus tekkida igasuguste viimistlusvahendite nagu kuumakaitse, juukselakk ja juukseõli kaasa võtmisel, sest isegi kui toote suurus vastab nõuetele (kuni 100 ml), siis unustada ei tasu seda, et käsipagasi kohta on lubatud vaid üks üheliitrine minigrip kott.

Pildil on näha ka toorbatoonid ja raamat, mis antud juhul olid eelkõige mõeldud lennusõidu ajaks. Üldiselt tasub raamat (või e-raamat) kaasa haarata, sest võimalikud ootepausid on ideaalne aeg lugemiseks (selle asemel, et ainult nutitelefonis passida). Pildil olev fotokaamera leidis küll kasutust, kuid hädavajalikuks see ei osutunud, sest tegelikult ajab tänapäeval ilusti asja ära ka telefonikaamera.

Ilutooted võtavad silme eest kirjuks

Reisimine võib mõjuda nahale erakordselt halvasti. Pole siis ime, et ka meie tassisime kaasa terve hunniku erinevaid kreeme, seerume, turgutajaid ja muid abimehi, mis võiksid meil aidata ürituseks saavutada parim versioon endast. Palju me siis tegelikult kasutasime?

FOTO: Angela Aavik

Must have toodeteks osutusid meigieemaldaja, niisutav kreem ning turgutav mask - puhastatud näonahk on kauni ja värske jumestuse võti. Olenemata reisi eesmärgist oled veetnud päeva meigikihi või/ja erinevate ilmastikuolude meelevallas - just sel põhjusel osutusid olulisteks abimeesteks ka niisutav kreem ja mask (julgelt saame soovitada It's Skin adenosiinimaski, mis tegi näonaha tõepoolest imepehmeks).

Teoorias tundus oluline ka kuivšampoon, kuna kiire päevakava võib seada piirangud sellele, kas jõuad korralikult hotellis enda soengut kohendada või tuleb hakkama saada konverentsisaali tualetiga. Tegelikkuses meie selle kasutamiseni ei jõudnudki. Tuleb tänada kas head ilma või piisavat ajavaru. Küll aga on hea, kui see reisil kotis oleks.

Kuigi hotellides on olemas šampoonid ja palsamid, on hea, kui juustele tuttav šampoon endal kaasas. Reisile minnes on variant haarata mõni minišampoon või veelgi parem - säästa ruumi vedelike kotikeses ning otsustada naked šampooni kasuks. Meie reisikaaslaseks osutus LUSH tootesarja šampoon ja midagi mugavamat reisile võtmiseks (ja paremat keskkonnale) on keeruline ette kujutada. Soovitame soojalt!

FOTO: Angela Aavik

Tugine kogemustele

Kuigi on palju logistilisi küsimusi, mis määravad kohvrisse jõudvate asjade hulga, tasub mõelda eeskätt enda harjumustele ja vajadustele. Kellel nahk kuiv, on alati kaasas niisutav kreem. Teised jälle vajavad igal sammul puhastavaid salvrätte. Kui vähegi võimalik, tasub pigem võtta kaasa vähem.