8 märki, et su kallim on sotsiopaat

FOTO: Shutterstock

Uue suhte alustamine on alati natuke hirmus – sa pead olema valmis end avama, sa pead julgema olla haavatav. Alati on risk haiget saada, kuid kui su kallimaks on sotsiopaat, on tegemist suisa ohtliku olukorraga.

Vaatame, millised on ohumärgid, mis viitavad, et su uus tüdruk- või poiss-sõber on sotsiopaat.

  1. Ta on pealetükkiv ning liigub suhtesse kiirelt. Kas su partner avaldab armastust juba paari kohtingu järel? Sotsiopaadid liiguvad kiirelt, sest tahavad sind oma võrku püüda. See võib alguses tunduda meelitav, kuid seda raskem on sul nende võrgust hiljem end välja keerutada.
  2. Sa ei saa tema peale kaua vihane olla. Sotsiopaadid on manipuleerimise meistrid. Tasub tähele panna: kas ta teeb suuri sõnu, kuid jääb lubaduste pidamisega hätta?
  3. Ta on voodis väga hea. Jah, tõesti! Ta pole mitte ainult hea manipuleerija, vaid ta jätab ka voodis mulje, et teil on suurepärane keemia. Tegelikult toidab see tema ego ning ta kasutab seksi, et püsida jõupositsioonil.
  4. Ta ei luba sul oma sõpradega kohtuda. Tõsiasi on see, et tal tegelikult polegi lähedasi suhteid. Ta vajab inimesi ainult teatud eesmärgi täitmiseks, nii et kui tal ongi nn sõpru, siis tegelikult on need suhted pinnapealsed.
  5. Ta rikub palju reegleid. Kellele ei meeldiks vahepeal nn pahad poisid ja tüdrukud? Sotsiopaat aga rikub reegleid palju ja hooletult. Talle pakub naudingut elada piiri peal ja võimule vastu hakkamine. Samas jätab ta hooletusse teiste inimeste tunded.
  6. Sa leiad sageli end tema eest vabandamas. Kui on miski, mis on sotsiopaadile omane, siis see on vastutustundetus. Ta ei võta oma tegude eest vastutust ning nii leiad end olukorrast, kus pead pidevalt tema tegude eest vabandama. Lisaks avastad ka tüliolukorras, et kuigi sul oli omast arust palju häid argumente, vabandad lõpuks ikkagi sina.
  7. Paistab, et ta ei kasva kunagi suureks. Võimalik, et see sind alguses tema juures võlus: ettearvamatu, põnev ja kohati isegi hooletu. Ta oskab panna sind end noorena tundma, kuid on suur vahe nooruslikkuse ja ebaküpsuse vahel. Kõrgel tasemel funktsioneerivad sotsiopaadid suudavad ehk töökohta hoida, madalama taseme omad mitte. Nad ei oska ka oma vigadest õppida.
  8. Ta tundub liiga hea, et olla tõsi. Ta oskab suurepäraselt sind ära võluda. Ta ei suuda päriselt armastada, kuid ta teab täpselt, mida teha, et sul pea segi ajada. Alguses tundub, et oled leidnud hingesugulase, kuid tegelikult oled langenud manipulatsiooni ja valede ohvriks, teab Psych2Go.
Tagasi üles