Nike

Uuring: iga teine vallaline himustab sõbra (eks-)partnerit

FOTO: freestocks.org / Pexels

Värske uuringu kohaselt ei ole aukoodeksiga sõprade vahel asjad kuigi hästi: 65 protsenti vallalistest on vähemalt korra tundnud oma sõbra kallima suhtes väga tugevat tõmmet. Kas asi läheb ka sõgedast armumisest kaugemale? 

 

Kas sa tunned kellegi suhtes meeletut tõmmet või mitte, pole kellegi teise otsustada. Seda näitab ka veebiportaali Parship viimane uuring. Selle järgi on kaks vallalist kolmest tundnud eriti tugevat külgetõmmet oma sõbra kallima suhtes. Ehk numbrites: 65 protsenti 3772 küsitletud vallalisest ütles, et on pidanud oma sõbra või sõbranna elukaaslast väga atraktiivseks. Seejuures tunnistas seda enam mehi (77 protsenti) kui naisi (53 protsenti). 

Mis siis, kui asi ei piirdu meeletu armumisega?

Kui võimalus avaneks ja tegu oleks sõbra või sõbranna endise kallimaga, oleks Parhsipi-uuringu järgi valmis iga teine ohjad haarama. Vaid 43 protsenti andis teada, et  sõbra ekskallim on tabuteema. 50 protsendi jaoks on aga kõik alates väiksest afäärist kuni suhteni välja võimalik. 

Kõige läbipaistvam ja ausam lahendus sellise dilemma puhul oleks aus vestlus antud sõbra või sõbrannaga, kuid seda taktikat kasutaks vaid 16 protsenti. 

Kui sa nüüd hakkad muutuma skeptiliseks oma sõpraderingi suhtes, siis võid siiski rahulikult hinge tõmmata. 81 protsendi vallaliste jaoks on kõige olulisem siiski olemasolevad tunded. Enamik ei võtaks midagi ette sõbra endise partneriga, kui too armastab endiselt oma eksi. 

Ka värske lahkumineku  (või kõrvalhüppe tõttu lahkumineku) puhul ei haaraks 74 protsenti küsitletutest sõbra eksiga härjal sarvist. Iga viies ehk 21 protsenti aga ei laseks sellest ennast üldse mõjutada ja jätaks oma sõbra sinnapaika. Neli protsenti küsitletutest aga andis teada, et neil oli juba olnud afäär või suhe oma sõbra ekskallimaga.