Kas nutitelefon vannitoas on kahjulik?

FOTO: Shutterstock

Käsi südamele: kas võtad tavaliselt oma telefoni vannituppa kaasa? Tuleb välja, et see pole tervisele sugugi hea. 

Kiikad hambapesu ajal veel kiirelt sõnumid üle ja viskad vannis olles pilgu Instagrami või valid õiget muusikat? Paraku pole see kuigi mõistlik mõte.

Vannitoa õhus leiduvad vee- ja mustuseosakesed jõuavad ka su nutitelefoni. Vannituba on soe ja kõikvõimalike pisikute nagu salmonellabakterite, kolibakterite ja teiste haigustekitajate heaoluoaasiks.  

Ja kui seda asja veelgi edasi kerida, siis kasutavad paljud inimesed oma nutitelefoni ka söögi ajal, töötades või muid asju ajades. Kujuta ette, et sa kasutasid telefoni just vannitoas ja siis võtad kausikese metsamarju ... Pole just kuigi isuäratav. 

Sel põhjusel peakski oma nutitelefoni pigem vannitoa ukse taha jätma. Isegi siis, kui sa seda seal ei kasuta. Eriti sellisel juhul, kui sa ei kasuta mitte oma, vaid avalikku tualetti.

Tihe Kätepesu ja nutitelefoni desinfitseerimine kord nädalas vähendab  bakteriaalse saaste ohtu.

Kasuta telefoniekraani puhastamiseks alkoholi sisaldavat vedelikku, mida sa kasutad arvutiekraani puhastamisekski, ning mikrofiiberkiust lappi, mitte paberit. Vedelikku ära piserda kunagi otse ekraanile, vaid ikka lapile. 

Ammoniaaki sisaldav aknapesuvahend aga rikub ekraani, nii et see jäägu heaga kõrvale. 

Allikas: Freundin