5 ilulõksu kontoris

FOTO: Bruce Mars / Pexels

Kas ka sinul on juuksed pärast väsitavat töönädalat kontoris krussis ja nahk kisub nagu pöörane? Kahjuks pole see sugugi juhuslik, sest suurimad ilulõksud luuravad nimelt kontorilaua taga. 

Tööl ei saa alati ainult nalja. Veelgi hullem, kontorist kipuvad alguse saama harjumused, mis teevad karuteene meie välimusele, kirjutab Freundin.  

1. Pea kätele toetamine

Pikk päev kontoris väsitab kiiresti ja varsti vajubki lõug käte vahele. Kätel pesitsevad aga igasugu huvitavad bakterid ja nii mõnigi neist võib vastutada lõuale tekkivate vistrike eest. 

2. Juustega mängimine 

Pikad koosolekud ja hajameelne juuste keerutamine — sellest harjumusest  tuleks loobuda. Pidev pööritamine lõhub juukseid ja muudab nad kiiremini mustaks. Pane juuksed parem krunni, patsi või hobusesabasse, kui sõrmed on liiga rahutud.  

3. Vale istumisasend

Kõik on kinni hoiakus! See ei ole tähtis ainult seljale. Hea ja korralik istumisasend, nii et mõlemad tallad toetuksid maapinnale, on ka jalgadele ülioluline. Kui sa istud pidevalt jalg üle põlve, riskid veenilaienditega. 

4. Liiga vähene joomine 

Kui istud terve päev keskendunult arvuti ees, läheb veejoomine liigagi lihtsalt meelest. Kõige targem on, kas kaunis karahvin või veepudel tööle kaasa võtta ja endale silma alla panna, et saaksid jaotada oma veeliitrid päeva peale ilusasti ära. 

5. Määrdunud telefoni kuuldetorud

Üheks vistrikulise naha põhjuseks võivad olla ka lõputud telefonivestlused, kuna kuuldetorul luurab veel kõige rohkem baktereid. Seega kui tahad nende levikut ennetada, desinfitseeri korrapäraselt telefoni kuuldetoru.