Sirje Potisepp: ärge usaldage toitumisel hetketrende

FOTO: LIIS TREIMANN / EESTI MEEDIA/SCANPIX

«Toidutootjatena tajume oma vastutust, sest meie valikud mõjutavad suurt hulka inimesi – alates töötajatest kuni tarbijateni,» ütles toidutootjate aastakonverentsi avasõnades Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

Toiduliidu juhi sõnul jääb kohati ekslik mulje nagu oleks toitumine raketiteadus. «Meil on aina enam erinevaid moevoole - mida süüa ja mida mitte ning aina enam toitumisnõustajaid. Tegelikult on parim nõustaja meie enda keha ja meel – süüa võib kõike aga mõõdukalt. Ja rohkem tuleb liikuda, selles on võti,» kinnitas Potisepp.

Ta meenutas suhkrusõda, milles ei oleks olnud võitjaid, sest lisamaks oleks karistanud mitte ainult tootjaid, vaid loonud eelise välismaistele, suure suhkrusisaldusega toodetele. «Täna on mul hea meel öelda, et me ei vaja peale surutud regulatsiooni, me suudame teha koostööd seal, kus see loob ühiskonnale lisandväärtust. Joogitootjate hea tahte lepe lisatud suhkrute vähendamiseks on selle kinnitus. Juba täna on toodetes vähem suhkrut ja 2025. aastaks on siht langetada lisatud suhkrute hulka 15 protsendi võrra,» sõnas ta.

Toiduliidu aastakonverents toob igal kevadel kokku sektoris tegutsevad ettevõtted, teadusasutused ja riigi esindajad. Sel aastal räägitakse muutuvatest oludest ning nendega seotud väljakutsetest. Tootearenduse ja turunduse kõrval arutletakse, kuidas mõjutavad Eesti toidutootjaid muutunud maksupoliitika, karmistuvad keskkonnanõuded ning tarbijate kasvavad ootused. Toidutööstuste aastakonverents toimub 13. korda ning sellel osalevad pea kõikide Eesti suurimate toidutootjate esindajad.

Tagasi üles