Michelle Obama võrdles Trumpi lahutatud kibestunud isaga

Michelle Obama 14. aprillil Londonis

FOTO: Martin Harris/Capital Pictures / MAR/Capital Pictures/Scanpix

Endine esileedi Michelle Obama on sarnaselt paljude teistega jälginud murelikult Ameerikas lahti rulluvaid poliitilisi ja ühiskondlikke sündmusi ning sõnakal naisel on selle kohta nii mõndagi öelda.

Independent vahendab, et Obama võrdleb Donald Trumpi lahutatud, kibestunud isaga. «Kõik, kellel oli probleeme Barack Obamaga, siis võiksite mõelda, mis probleemid meil toona olid,» ütles Obama Stephen Colberti jutusaates. Naine naljatas, et Trumpi valitsusaeg on pannud Ühendriigid teismelise lapse rolli.

«Me oleme pärit purunenud perekonnast, me oleme natuke rabedad,» ütles Obama. «Mõnikord pead sa veetma nädalavahetuse oma perest eemal elava lahutatud isaga. Esialgu tundub tore, aga siis hakkab halb. See on täpselt see, mida Ameerika praegu läbi elab. Me elame koos lahutatud isaga.»

Obama tunnistas, et temalgi on olnud raskusi viimasel ajal uudiste lugemisega ning on pidanud õppima, kuidas end rahustada.

«Kui ma tunnen, et ma ei suuda emotsionaalselt sellega hakkama saada, siis lülitan ma uudisvoo hetkeks välja,» ütles Obama. «Ma lasen enda maailma ainult teatud asju ja seda siis, kui ma olen valmis. Ei ole võimalik elada pideval hirmu ja frustratsiooni dieedil.»

Obama usub, et Ameerika Ühendriigid tulevad sellest välja, kuna on hakkama saanud hullemategi väljakutsetega kui see, millega peavad tegelema prageu.

«Me oleme alati teises otsas tugevama ja paremana välja tulnud,» on Obama lootusrikas. «Me liigume mitmekesisuse ja kaasamise suunas. Keegi ei öelnudki, et see peab olema lihtne. Me oleme lihtsalt hetkel selle muutumisraja raskes etapis.»