Miks sa ei peaks oma nutitelefoni terve öö laadima?

FOTO: Pexels

Neid nõuandeid järgides  peab su telefoniaku kauem vastu ja on suurema jõudlusega. 

Enamik paneb ööseks oma nutitelefonile juhtme taha, et see saaks rahulikult laadida, sel ajal kui ise seda nagunii ei kasuta. Akule pole see aga sugugi nii kasulik, kirjutab Maennersache. Kui nutitelefon on täis laadinud ja kõlgub ikka veel juhtme otsas, siis on see aku tarbetu ja liigne koormamine. Pikapeale tähendab see ka aku viletsamat vastupidavust ja jõudlust. Muidugi võib telefoni ka laadimise ajal kasutada, aga ilmselgelt kestab siis laadimine kauem ja aku saab rohkem vatti. 

Väldi pidevat laadimist ja tühjaks laadimist

Tahad juba välja hakata minema, kui märkad, et  aku on üsna tühi? Mõtled, et pole probleemi, saab ju veel paar minutit enne minekut laadida, kuid nii lihtne see siiski pole. Liitiumioonakudele, mida  kasutatakse tänapäeva nutitelefonides, sobib kõige paremini, kui neid laetakse siis, kui nende laetuse näit on umbes 30 kuni 70 protsendi vahel. See tähendab, et kui näit on alla 30 protsendi, ei peaks seda vaid paar minutit laadima. Näit  peaks vähemalt 70 protsendini jõudma.

Samas ei peaks akut, mille laetuse näit on juba 70 kuni 100 protsendi vahel, pidevalt uuesti laadima. 

Ära lase telefoniakul täiesti tühjaks minna

Kui sa lased telefonil täiesti tühjaks minna ja seejärel laed, koormab see akut liiga tugevasti. Seega hoia parem lihtsalt akul silma peal ja vaata, et ta pidevalt päris tühi poleks, enne kui ta laadima paned. Seegi pikendab aku eluiga. 

Akudele ei meeldi kuumad tunded

Kui tahad oma akut säästa, ei peaks seda üle 40-kraadise temperatuuri juures laadima. Hoia lisaakusid, mida sul parasjagu pole vaja, jahedas kohas. 

Liiga külm ei tohi ka olla 

Kui sa aga laed akut pidavalt alla 10-kraadise temperatuuriga, siis pole see samuti tervisele hea. Kuldne kesktee ja mõõdukus on soovitatavad. 

Ära hoia laadijat pidevalt pistikupesas

Lõpuks veel üks nõks, kuidas energiat säästa. Ka siis, kui nutitelefon pole enam laadijaga ühendatud, kasutab laadija ikkagi energiat. Eemalda laadija pisikupesast ja pane see pistikupessa alles siis, kui sul on vaja telefoni laadida.

Tagasi üles