Miks on kuninganna Elizabethil kaks erinevat allkirja?

Dagmar Lamp
, Sõbranna.ee ja teemaveebide osakonna juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kuninganna aastal 2014 allkirjastamas külalisteraamatut Põhja-Iirimaal
Kuninganna aastal 2014 allkirjastamas külalisteraamatut Põhja-Iirimaal Foto: Brian Lawless / PA Photos / TopFoto/Scanpix

Enamikul meist, tavainimestest, on kombeks omada vaid üht viisi, kuidas oma nime dokumentidele alla kirjutada, aga kuninganna Elizabeth II on kõike muud kui tavaline.

Seega on erilised ka tema allkirjad. Kui kuninganna on parajasti «tööpostil», siis kasutab ta allkirjana «Elizabeth R», kus R-täht märgib Reginat ehk valitsevat kuningannat. Sageli ta ka joonib oma allkirja alla.

Kuninganna allkiri dokumendil, millega ta kuulutas heaks prints Harry kavatsuse abielluda Meghan Markle'iga.
Kuninganna allkiri dokumendil, millega ta kuulutas heaks prints Harry kavatsuse abielluda Meghan Markle'iga. Foto: Victoria Jones / AP/Scanpix

Kuid siiski on kuninganna reserveerinud isiklike asjade ajamiseks ka tavapärasema allkirja. Hello! kirjutab, et kui ta kirjutas näiteks oma vanaemale, kuninganna Maryle, võis kirjast lugeda: «Kallis vanaema. Suur aitäh sulle imelise nukumaja eest. Ma armastan seda ja ma olen juba esiku ja söögitoa lahti pakkinud. Armastusega, Lilibet xxx»

Kuninganna ja prints Philipi allkirjad külalisteraamatus Dublinis.
Kuninganna ja prints Philipi allkirjad külalisteraamatus Dublinis. Foto: TONY MAXWELL / AFP/Scanpix

Kuninganna ei hoia oma allkirja vaid paberil jagamiseks. Eelmisel nädalal, kui ta tegi oma esimese Instagrami-postituse, kirjutas ta ka sellele alla just Elizabeth R.

View this post on Instagram

Today, as I visit the Science Museum I was interested to discover a letter from the Royal Archives, written in 1843 to my great-great-grandfather Prince Albert.  Charles Babbage, credited as the world’s first computer pioneer, designed the “Difference Engine”, of which Prince Albert had the opportunity to see a prototype in July 1843.  In the letter, Babbage told Queen Victoria and Prince Albert about his invention the “Analytical Engine” upon which the first computer programmes were created by Ada Lovelace, a daughter of Lord Byron.  Today, I had the pleasure of learning about children’s computer coding initiatives and it seems fitting to me that I publish this Instagram post, at the Science Museum which has long championed technology, innovation and inspired the next generation of inventors. Elizabeth R. PHOTOS: Supplied by the Royal Archives © Royal Collection Trust / Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles