Kaheksaliikmeline Eesti suurpere pidi kodust päevapealt lahkuma

FOTO: Kodutunne

Täna kell 20 on Kanal 2 heategevuslik dokumentaalsaade «Kodutunne» abis kaheksaliikmelisel suurperel, kes pidi oma pikaaegsest kodust päevapealt lahkuma ja läbi raskuste uue kodu leidma.

Ahja lähistel elab kuuelapseline perekond. Sundüürnikena pidid nad oma kodust välja kolima ja soetasid oma nappide võimalustega elamiskõlbmatu maja, kus töövõimetu, aga oma tervisemuret trotsiv pereisa tegutseb nagu jaksab. Palju tööd on pererahvas juba ise ära teinud, kuid rahalisi võimalusi napib.

«Otsisime mööda Eestit elamisi, käisime Valgas, ükskõik kuhu. Ja siis leidsime selle elamise,» meenutab pereema pisar silmis aega, kui nad oma kodust välja tõsteti.

Kuigi neil ei ole materiaalseid võimalusi, siis nad väga hoiavad ja püüavad luua sellest majast oma uue kodu. «Raha ei olegi teinekord nii oluline, vaid see, mis ise jõuad teha. Väljast saab puhta hoida ja kodu saab koristada,» lisab pereema Riina.

«Kodutunde» meeskond otsustab keerulise elukäiguga peret aidata oma kodusoojuse taasleidmisel ja ehitada välja lastetoa.

«Kodutunne» on Kanal 2 eetris täna kell 20, kohe pärast «Reporterit».

Tagasi üles