Eesti Muusikaauhinnad 2020

Rimi avab tänavu Balti riikides veebipoed

FOTO: Ieva Leiniša / LETA

Rimi kavatseb tänavu avada veebipoed kolmes Balti riigis korraga, vahendab «Aktuaalne kaamera».

«Täna veel kuupäeva välja hõigata ei tahaks ega julgeks, aga aktiivne töö käib. Minu teada ei teeni keegi e-kaupmeestest Eestis veel kasumit. Me oleme valmis selleks, et pigem on see investeering tulevikku — nelja kuni kuue aasta lõikes tuleb seda äriplaani vaadata," ütles Rimi Eesti juht Vaido Padumäe.

Kuigi e-toidukaubandus kasvab Eestis pea 40 protsenti aastas, maksavad suured jaeketid kaupade kojuveo eest siiani peale.

«Juba eelmise aasta sügisel käis üle 10 000 inimese eest iga kuu poes. Tänane e-kaubanduse näide näitab, et me oleme teinud justkui ühe poe Selveri poodidele lisaks,» selgitas Selveri e-kaubandusjuht Gunnar Obolenski.

«Kasvu suurus võiks olla nii, et esimestel aastatel peaaegu kahekordistus iga aasta. Nüüd, kus baasmaht on läinud väga suureks, siis kasv on 30–40 protsenti aastas,» lisas ta.

«Kahjuks hetkel see ärilises mõttes ei tasu ära, aga näeme seda olulise lisaväärtusena,» ütles Prisma Eesti operatiivdirektor Teemu Kilpiä. 

Selver, Prisma ja Maxima toovad toidukaubad tasuta koju, kui tellimus ületab 40 eurot. Coop pakub tasuta kullerit alates 25–eurostele ostudele.

Tagasi üles