Loore Linnu elu mängureeglid. Üks tavaline tegevus, mis tegelikult on tähelepanu koondamise ja õigete valikute tegemise õppetükk

FOTO: Pixabay

Väga palju on kirjutatud raamatuid rändamisest, rännakust. Mis muud on reisimine kui rändamine ühest kohast teise. Rännak ehk teekond on meil tegelikult käsil iga päev, iga minut. Kogu elu ongi ju teekond - sünnist surmani. Elutee võib olla täis raskusi või siis tuleb justkui kõik kergelt kätte. Sama on reisimisega. Sa valid kas raske või kerge reisi, nagu valid ka lihtsama või keerulisema raja, kõik on valikute küsimus.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui kord teele asud, hakkab ikka juhtuma midagi põnevat ja alati ootab sind midagi uut. Peaasi on valmisolek. Igal juhul on reis eemaviibimine harjunud kohast, kodust, harjumuspärasest keskkonnast. Igal juhul pead sa reisiks valmistuma, ennast häälestama, kokku võtma. Ja tagasi jõudes oled läbinud teekonna, saanud kogemuse võrra rikkamaks. Iga reis on tegelikult seiklus.

Reisimiseks on palju võimalusi. Paljud reisivad töö tõttu, mõne jaoks on iganädalane kodust eemalviibimine tavaline asi ja muutunud elu osaks. Kuid on inimesi, kes eelistavad reisimisele paigalolekut. See ei tähenda, et nende elu oleks kuidagi vaesem, kohal viibides, ka paigal olles rändab inimene tegelikult ikka, aga teeb seda oma mõtetes, ainult et rajad on teised, toimub mõtteränd.