6 asja, millest ei tohiks pärast seksi rääkida

FOTO: Catherine Scott / PantherMedia / Scanpix

Seksiterapeut Eliza Boquin ütleb, et inimesed on kõige haavatavamad seksi ajal ja pärast seksi. Siin on seitse asja, millest ei tasu kohe pärast tegevuse lõpetamist juttu teha.

1. Ära kritiseeri oma partneri sooritust

Kui partner ise ei küsi ausat tagasisidet, hoidu seksi hindamisest. Ei sinu ega su partneri sooritust ei saa hinnata ühest kümneni skaalal. Kriitika teeb kiirelt intiimsusele lõpu ja põhjustab probleeme edaspidises suhtluses.

2. Ära kommenteeri oma partneri keha

Mitte mingil juhul ei tohiks sa pärast seksi öelda partnerile, et ta peaks tagasi jõusaali minema. Te olete just olnud tõeliselt intiimses suhtes ja kõik, mis ei väljenda partneri suhtes imetlust, on täiesti välistatud.

3. Ära meenuta konflikte

Hetk pärast seksi ei ole õige, et arutleda pooleli jäänud konfliktsetel teemadel. Jäta need jutud teisele ajale või ütle kaisus olemisele kohe «head aega».

4. Ära aruta varasemaid seksuaalkogemusi

See pole õige aeg, et võrrelda seksikogemusi erinevate partneritega. On oluline oma suhete ajaloost rääkida, aga kindlasti mitte kohe pärast seksi.

5. Ära proovi rääkida partnerit nõusse tegema midagi, mida ta ei taha

Selline käitumine võib tekitada partneris tunde, et temaga manipuleeritakse ja teda survestatakse. Me ei ole kohe pärast seksi valmis arutlema tõsistel teemadel.

6. Ära küsi, kus ta midagi tegema õppis

Vastus peitub ilmselt ekspartnerites ja see ei ole antud situatsioonis hea jututeema, kirjutab Cosmopolitan.

Tagasi üles