Eesti Muusikaauhinnad 2020

Parimad hobipruulijad asuvad võistlema ametliku tootepartii ja mini-õlletehase nimel

FOTO: Eesti Väikepruulijate Liit

Eesti Väikepruulijate Liidu poolt välja kuulutatud käsitööõlle konkursile saavad end kirja panna kõik huvilised üle Eesti, kes oma kodused pruuliideed järgmise viie kuu jooksul ellu rakendavad. Võitjaid premeeritakse ahvatlevate auhindadega, milleks on ametlik pruul ja mini-õlletehas.

Traditsiooniks saanud hobitegijatele korraldatud võistlus annab kinnitust, et Eesti eri paigus valmib erakordselt põneva maitsega õllesid. «Eesti käsitööõlle kultuur on veel noor, ent vägagi edumeelne. Ka paljud tänased professionaalsed käsitööõlle meistrid on alustanud just kodupruulijatena. Seepärast julgustame kõiki hobipruulijaid oma väljatöötatud põnevaid maitseid tutvustama. Kunagi ei tea, millisest pruulinurgast võib tärgata edukas äri, kust Eesti käsitööjoogimaastik leiab omale uued säravad tegijad,» rääkis käsitööõlle võistluse korraldaja ja Eesti Väikepruulijate Liidu liige Alar Tammela.

Lisaks parima hobipruulija tiitlile on võiduõllede tegijatele välja pandud ka väärtuslikud auhinnad. Peaauhinnaks on ametlik pruul ja mini-õlletehas koduseks õlletegemiseks. Võitja saab ise valida, kumb auhind just temale rohkem sobib. «Ametliku pruuliga saab võiduõlle teinud hobipruulija omale kohe professionaalse märgi külge, mis avab tegijale kindlasti uue maailma. 45 liitrise Bullet Brew 45 pruulimiskatlaga, millel on kogu pruulimisprotsess programmeeritav ja jälgitav digitaalselt ekraanilt, saab aga koduse pruulimiskoja üsnagi tõsiseltvõetavaks muuta,» selgitas Tammela.

Hobipruulijatel on võistlustöö valmistamiseks ja esitamiseks aega jäänud viis kuud, seega on täna õige aeg ettevalmistustega pihta hakata. Võistlusel saavad osaleda kõik huvilised, kes 10. juuniks 6 pudelit enda valmistatud käsitööõlut konkursile saadavad. Eesti Väikepruulijate Liit palub huvilistel juba täna endast teada anda aadressil info@evpl.ee. 

Võistluse parimad kuulutatakse välja 29. juunil Eesti Väikepruulijate Festivalil, mis toimub Tallinnas Balti Jaama Turu õhtuväljakul.

Tagasi üles